Koukněte se na seznam vždy, když budete potřebovat motivaci a podporu.

1. Pakliže jste naživu, všechno je možné.

Jediným důvodem pro kapitulaci je smrt. Dokud jste naživu, můžete se snažit uskutečňovat své sny. Jak to řekl v jednom z mých oblíbených filmů Láska nebeská otčím malému chlapci: „Je to jako ve filmu. Dokud neběží titulky, ještě není pozdě.“ Vše musí mít dobrý konec a když něco skončí špatně, tak to ještě není konec.

2. Buďte realisti.

Buďte si vědomi toho, že pravděpodobnost, že něco zvládnete na první pokus, je velmi malá. Je potřeba čas a zkušenosti, abyste se naučili, jak na to. V procesu budete dělat chyby. Je potřeba, abyste se z nich poučili a nechali je Vás posílit. Pamatujte, že úspěch znamená 10 000 hodin praxe.

3. Jste silnější, než si myslíte.

Jeden malý neúspěch není dost, aby Vás zastavil při dosažení velkého úspěchu. Zároveň ani 10, 100 nebo 1 000 neúspěchů Vás nezastaví. Jak jednou řekl Michael Jordan: „Netrefil jsem koš asi  9 000x, prohrál jsem asi 300 zápasů, 26x na mě závisel výsledek celého zápasu, ale já jsem zklamal. Ve svém životě jsem byl hodně často neúspěšný a právě proto jsem úspěšný.“

4. Dokázal to už někdo před Vámi?

Když to někdo jiný mohl udělat, zvládnete to i vy. I když je to třeba jen jediný člověk na světě. To se musí stát dostačujícím důvodem proto, abyste se nikdy nevzdávali. I když to před Vámi nikdo ještě nedokázal, staňte se prvním, kdo to zvládne. Můžete dokázat to, co chcete udělat. Neúspěch přichází pouze, když se vzdáte a vy jste ten jediný kdo rozhoduje o tom, kdy nebo jestli se vzdáte.

Pokračování článku: 10 Důvodů proč se nikdy nevzdávat

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.