Jistě jste se také mnohokrát setkali se situacemi, kdy jste byli posuzováni na základě toho, že se o vás ví, že ,,žijete duchovně”. Většina lidí, dokonce i ti kteří se sami snaží takto žít, však často neví, o čem to ,,duchovno” vlastně je. A tak vznikají různé mýty a předsudky, které mezi vás staví bariéry a vytvářejí zmatek. Pojďme si dnes ukázat jedny z těch nejblbějších a pokud víte o některém předsudku, který v článku není zmíněn, určitě ho připište do diskuze.

 

[wp_ad_camp_2]

 

1. Musíte se k něčemu hlásit
Ve chvíli, kdy o vás „praskne” fakt, že máte zájem o věci mezi nebem a zemí, zákonitě dostanete od laika otázku „Takže na co ty vlastně věříš?“
Je pravda, že náboženství je určitá forma projevu zájmu o duchovní věci, ale pokud se do toho člověk dostane hlouběji, nakonec zjistí, že je mu už náboženství malé, že je omezující, že nedává odpovědi na všechny otázky a ve chvíli kdy tuto instituci přeroste, vydá se na dráhu vlastního sebepoznání. A pokud je v této pokročilejší fázi, kdy už objevil že odpovědi na všechny otázky najde v sobě a ne v kostele, tak už nedokáže na danou otázku odpovědět všeobecně známým názvem. Maximálně složitějším opisem.

Často se však setkáme s vnitřní nechutí vysvětlovat něco v reakci na otázku ,,Takže na co ty vlastně věříš?”, protože tato otázka sama o sobě ukazuje, že tazatel vůbec nechápe, co to duchovno vlastně je a ačkoliv to může někoho překvapit, otázka na víru je velice intimní. Ne každý má chuť se o takto niterné věci dělit s jinými lidmi.

Mnohdy také zjistíte, že ve chvíli kdy nedokážete ,,svou víru” popsat ani jako typ náboženství nebo sekty, tak se protistrana naštve, protože vaši odpověď nechápe, nebo má pocit, že to schválně zatajujete.

Skutečný duchovní život je spíš druh filozofie, nebo typ svobodného myšlení. Uvědomění, že jsem jedinečná spirituální bytost se svobodou volby. A takto hluboké poznání se do kostelní (ani žádné jiné) lavice prostě nevejde.

 

CELÝ ČLÁNEK ZDE: 10 Hloupých předsudků o duchovně žijících lidech

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.