Mnoho psychologů a odborníků z různých oborů již zmínilo několik klíčových zajímavostí o meditaci. Bylo zjištěno, že na světě medituje zhruba 200 až 500 milionů lidí. Destruktivita je jednou z oblastí, která je neustále nadhazována v různých otázkách a odpovědích týkajících se meditace. Destruktivní myšlenky a lidé jsou vysavači energie. Abyste mohli žít plodný život, je třeba je odstranit. Existuje spousta taktik, které vám pomohou zbavit se toxické energie přicházející z vnějšího prostředí, nebo z vaší mysli.

Zde je 10 meditačních tipů, které vám pomohou zbavit se destruktivity

1. Vyčistěte svou energii

Vyčištění vašeho vnějšího prostoru je důležité pro vaši fyzickou pohodu. Předtím však musíte zajistit, aby energie, která vychází z vašeho nitra, byla čistá pro vaši duševní pohodu. Vaše mysl potřebuje očistu od špatné energie, stejně jako vaše tělo. Většina těchto špatných vibrací pochází z potlačování stresu, nebo ze zraňujících emocí, které u nás občas vyvolávají okolní lidé, či složité životní situace. Právě z tohoto důvodu je energetická hygiena opravdu důležitá při zbavování se destruktivity.

2. Odstranění destruktivních vlivů

Ne každý, koho potkáte, má na vaši osobnost konstruktivní vliv. Ve skutečnosti mohou někteří jedinci vaši vlastní dobrou energii narušit. Možná se vám nepodaří vyhnout se špatným lidem v práci, nebo doma, úplně. Je proto důležité podniknout vědomé kroky ke zkrácení doby, po kterou se v jejich blízkosti zdržujete. Buďte moudří při výběru přátel a rozhodujte se, s kým se budete stýkat. Snažte se budovat vztahy pouze s dobrými lidmi. Omezte nebo se zcela vyhněte také stykům s lidmi, kteří mají tendenci být většinu času urážliví a nešťastní.

Každý den hned po probuzení si zapište 3 věci, které vám dodávají blažený pocit ze života. Začněte to praktikovat a uvidíte, jak vděční budete za věci, které ve svém životě máte.

Pokračování článku: 10 Meditačních tipů, jak se zbavit destruktivity

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.