Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Mark Milley odvezen do GITMO
  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

 • JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny
  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

 • Okno do nového světa – osudové křižovatky
  Okno do nového světa – osudové křižovatky

  Okno do nového světa – osudové křižovatky

 • Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu
  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

Související zprávy

10 přírodních léčiv na potlačení úzkosti do 5 minut a méně.

….. je důležité, aby lidé v dnešní době byli v pohodě. Proto jsme zařadili něco na uklidnění, dobré rozpoložení a klid ve Vaší duši. V kanceláři či doma si neustále dávám do vonné lampy levandulový olej. Nemá KONKURENCI. Díváním se do slunce se také dobře uklidníte a přijdete na jiné myšlenky….

10:27

10 prírodných liečiv na potlačenie úzkosti do 5 minút či menej

 

prírodné lieky na úzkosť

Úzkosť je niečo, s čím sa v rozličnej miere stretáva každý z nás. Niektorí ľudia ju pociťujú iba vtedy, ak sa blíži nejaký termín, iní ho zasa zažívajú na pravidelnej báze.

Jej vplyv dokáže byť skľučujúci a môže výrazne ovplyvňovať náš každodenný život.

Na potlačenie úzkosti existuje mnoho rôznych farmaceutických liekov. Tie sa však často spájajú s viacerými nežiaducimi účinkami.

Našťastie, príroda nám na úľavu od úzkosti poskytuje alternatívne prostriedky. Tie sú rovnako účinné, no mnohonásobne lacnejšie a zároveň aj bezpečnejšie.

V tomto článku sa dozviete o desiatich takýchto látkach z prírody.

[wp_ad_camp_1]

1) Harmančekový čaj

Harmančekový čaj je jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa cítiť lepšie. Obsahuje totiž dve látky – apigeninluteolin, ktoré podporujú relaxáciu.

Štúdia uskutočnená Medicínskym centrom na Univerzite v Pennsylvánii zistila, že testovaní ľudia s výskytom všeobecnej úzkosti zaznamenali po konzumácii harmančekového čaju výrazne zníženie príznakov v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Keď budete pociťovať stavy úzkosti, vyskúšajte vypiť 3 poháre harmančekového čaju denne.

2) Omega-3 mastné kyseliny

Mnohé výskumy ukazujú, že omega-3 mastné kyseliny dokážu zmierňovať prejavy úzkosti a dokonca zlepšujú náladu.

Fungujú na tom princípe, že znižujú úroveň stresových hormónov v tele, ako sú napríklad adrenalín a kortizol.

Výbornými zdrojmi omega-3 mastných kyselín sú tuniak, losos či vlašské orechy. Možné je ich prijímať aj vo forme doplnku stravy, kedy sa dá ľahko odkontrolovať ich prijaté množstvo.

Skúste užívať 1 až 3 gramy omega-3 kyselín denne. To by malo udržať úzkosť spoľahlivo na uzde.

3) Levanduľa

Štúdie zistili, že ľudia, ktorí sa podrobili masážam s levanduľovým olejom, vykazovali nižšiu mieru úzkosti v porovnaní s ľuďmi bez masáže.

Okrem toho, levanduľa znižuje systolický krvný tlak, ktorý je najviac spájaný práve so stresom.

Ak nemáte čas alebo chuť na masáž, môžete si tiež kvapnúť zopár kvapiek levanduľového oleja na vankúš počas spánku alebo pridať ho do kúpeľa.

Keď však potrebujete rýchlu úľavu, pridajte ho do vriacej vody a nechajte paru vykonať svoje upokojujúce čaro.

4) L-Lysín

L-lysín je aminokyselina, ktorá je jedným zo základných stavebných kameňov mozgových prenášačov správ nazývaných neurotransmitery.

Štúdie zistili, že ľudia, ktorí konzumovali doplnky stravy obsahujúce túto esenciálnu aminokyselinu, vykazovali menší počet príznakov úzkosti a tiež nižšie hladiny stresových hormónov.

L-lysín môžete urobiť súčasťou vášho každodenného jedálnička tým, že budete konzumovať mäso, ryby, strukoviny, prípadne ho užívať vo forme doplnkov stravy (sk/cz).

5) Slnečné svetlo

Prirodzené slnečné svetlo je najlepším spôsobom, ako zvýšiť úroveň vitamínu D v tele.

Vitamín D prirodzeným spôsobom znižuje prejavy úzkosti a depresie. Všetko, čo potrebujete, je 15 minút denne! Už len samotný pobyt vonku v prírode dokáže odpútať vašu myseľ od problémov a stresu.

Ak žijete v meste, skúste vyhľadať park alebo pokojnú ulicu, kde sa pokúsite relaxovať a oddýchnuť si.

6) Krátke cvičenie

Cvičenie je dobré nielen pre vašu kondíciu a zdravie, ale vám privodí aj dobrý pocit tým, že do tela vyplaví endorfíny (takzvané hormóny šťastia).

Výskumníci zistili, že zvýšenie vašej telesnej teploty, ktoré je inak následkom cvičenia, vie pozmeniť neurónové obvody kontrolujúce produkciu serotonínu.

Serotonín zlepšuje náladu, navodzuje pocit relaxácie a odbúrava úzkosť. Úplne bude postačovať 21 minútové cvičenie denne.

7) Kúpeľ v soli síranu horečnatého

Horúci kúpeľ upokojuje tak, že zvyšuje telesnú teplotu podobne ako cvičenie. Ak si však do kúpeľa pridáte aj soľ síranu horečnatého, tento relaxačný faktor sa ešte zvýši.

Síran horečnatý sa ukázal ako látka, ktorá zmierňuje úzkosť prostredníctvom zníženia krvného tlaku, ktorý je hlavným prejavom stresu.

Samozrejme, do kúpeľa si môžete pridať aj trocha levanduľového oleja spomenutom vyššie, aby ste tak získali výhody oboch látok.

8) Kofeín

O kofeíne je známe, že zvyšuje energiu, no zároveň budí u ľudí úzkosť a nervozitu. Mali by ste preto znížiť jeho príjem v strave.

Ak sa však nedokážete kofeínu vzdať úplne, skúste aspoň znížiť jeho príjem obmedzením počtu káv, prípadne pitím nápojov, ktoré obsahujú menej kofeínu ako napríklad zelený čaj.

Dávajte si tiež pozor na zdroje kofeínu, ktoré sú menej zjavné, ako napríklad isté druhy nealkoholických nápojov, čokoláda či dokonca niektoré druhy liekov.

9) Prehodnoťte svoju stravu

Spolu s kofeínom sú alkohol a cukor ďalšie látky, o ktorých sa vie, že zvyšujú úzkosť. Strážte si tiež príjem vitamínu B1, horčíka a zinku, keďže nedostatok týchto látok môže tiež prispievať ku vzniku úzkosti.

Zvlášť vegetariáni a vegáni by si mali kontrolovať vitamín B1, keďže tento vitamín sa vyskytuje prevažne v mäse. Z rastlinných zdrojov sa nachádza hlavne v semenách a orechoch. Bohatým zdrojom sú tiež kvasnice.

Vyhýbajte sa spracovaným potravinám a nezdravým tukom.

Tiež nenechajte silne poklesnúť svoj krvný cukor, ako sa to deje napríklad pri hypoglykémii, pretože aj to môže viesť k úzkosti.

10) Aké potraviny konzumovať

Čučoriedky a broskyne obsahujú látky, ktoré zmierňujú stres. Celozrnné potraviny sú bohaté na aminokyseliny, ktoré telo potrebuje na tvorbu serotonínu.

Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu a bránia prudkým výkyvom krvného cukru, ktoré taktiež môžu ovplyvniť náladu.

Potraviny bohaté na vitamín C, horčík a omega-3 mastné kyseliny pomáhajú znižovať úroveň stresového hormónu kortizolu.

Záver

Na potlačenie stavov úzkosti môžete jednoducho zakomponovať jednu, viacero či dokonca aj všetky diskutované metódy do svojej dennej rutiny. Okamžite tak pocítite rozdiel v tom, ako sa začnete cítiť.

Úzkosť nemá žiadne miesto v šťastnom a zdravom živote, preto sa jej raz a navždy zbavte pomocou uvedených prírodných riešení.

Celý článek si můžete přečíst také ZDE.

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře