Magie může být neškodná, ale v nesprávných rukách se nevhodný recept může pořádně zvrtnout a způsobit velké škody. Jak se pozná nebezpečná magie? Primární je záměr, kvůli kterému bylo kouzlo provedeno. Pokud je záměr destruktivní, mířený proti někomu a sobecký, je to recept na průšvih. Druhotné jsou prostředky a způsoby, které k tomu používáme. Jedna z nejtemnějších forem černé magie může způsobit efekt, který čarodějnické kruhy popisují jako „Ztracení duše“.

[wp_ad_camp_2]

Ztracená duše
„Ztracená duše” je neustálý stav strachu, který má duchovní příčinu. Tato úzkost je tak silná, že máme pocit, jako by nás zevnitř něco požíralo. Často se projevuje ve formě traumatizujícího zážitku, který vynáší na povrch vše, čeho jsme se kdy obávali. Dávní kouzelníci věřili, že tento stav později vede k oddělení části naší duše, tedy ke ztrátě této části.
Přesněji (a moderněji) by se to dalo definovat jako silné napadení organismu destruktivními energiemi, které rozbourají duševní stabilitu člověka, způsobují obrovskou úzkost, strach a naprosté vyčerpání.

Pozor: Čarodějnický pojem ,,ztracená duše” není totéž jako ,,odevzdání duše”. Nutně to neznamená, že dotyčný o svou duši přišel, nebo že ji odevzdal. Je to navíc stav, který je vratný a léčitelný.

Příčina
Tento stav má obvykle spirituální, nebo magické příčiny. Jsou to nejčastěji:

Démonická přítomnost: Mít nablízku démona může způsobit tento pocit. Taková bytost může být přivolána přímo postiženou osobou, ale může být i někým poslána.

.

Rozzlobení duchové: Duchové, kteří jsou uvězněni a nemohou v míru projít na druhou stranu. Po setkání s vhodným cílem se na něj pověsí, nebo ho napadají a odebírají mu energii. Můžeme je nabrat na destruktivních místech, kde se v minulosti stalo velké neštěstí a nespravedlnost.
Bydlení na strašidelném místě: Bydlení v přítomnosti duchů, kteří zde možná bydleli před námi, ale způsob jejich odchodu nebyl přirozený ani poklidný. Ve vzteku pak napadají nové majitele obydlí.

.

Vampirické entity: Energetický upír může být žijící člověk se kterým se stýkáme, nebo se kterým bydlíme. Existují také astrální parazité, kteří vyhledávají vhodné cíle, nebo přeskakují z člověka na člověka. Více zde: Astrální larvy – Co jsou zač a jak se jich zbavit
Černá magie: Vyslané kletby a nebezpečné rituály, které pracují s démonickou silou, nebo vyvolávají nebezpečné bytosti. Většinou je právě tento druh černé magie nejčastější příčina ,,ztracení duše” – tedy akutního napadení kompletního lidského organismu temnou energií, nebo nebezpečnou bytostí. Počítá se sem i vyvolávání duchů.

.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: 10 Příznaků Ztracené duše: Jeden z nejhorších efektů černé magie

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.