1. Neumírej, pokud máš v sobě pořád hudbu

Tohle je něco, co jsem od svého otce slyšela pořád dokola: „Nikdy nebudeš litovat toho, co v životě děláš. Budeš litovat jen toho, co neuděláš.“
Všechno, co jsem kdy udělala, mě něco naučilo, ať už to vyšlo, nebo nevyšlo. Někdy tak prostě zjistím, co nechci.
Všímejte si, jestli se pohybujete směrem K nebo OD toho, co ve vás vyvolává nadšení. Pokud budete dávat pozor a necháte se vést svou intuicí, nebudete se muset starat o to, abyste neumřeli s nevyužitou hudbou stále uvnitř sebe.

2. Měj otevřenou a nezávislou mysl

Stáváme se tím, o čem celý den přemýšlíme – to je jedno z největších tajemství, o kterých spousta lidí neví, když prožívají své životní poslání. Na co myslíme, je věc naší mysli. Pokud je tato vnitřní neviditelná síla, nazývaná ,,naše mysl”, uzavřena vůči novým myšlenkám a nekonečným možnostem, je to ekvivalent zabití toho nejdůležitějšího aspektu naší samotné lidskosti.
Mysl, která je otevřená a nezávislá na žádném konkrétním způsobu bytí nebo života, je jako prázdný kontejner, který umožňuje novým a nekonečným možnostem vstup a další zkoumání.

3. Nemůžeš dát lidem to, co sám nemáš

Teď se vám to může zdát nemožné, ale jednoho dne se všichni podíváme zpět na bouře, které jsme prožili, a tiše jim poděkujeme. Pro mnohé z nás jsou to právě bouře našeho života, které nám poskytly soucit, laskavost a jemnost, které bychom jinak možná nezískali. A které nyní můžeme dávat ostatním, protože jsou v nás.

Pokračování článku: 10 Tipů, jak vychovávat dítě k duchovnímu růstu

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.