Věříte na domácí skřítky? Šotky či šetky, hospodáříčky, zmoky a rarášky? Říká se, že svého domácího skřítka má každý dům. Zjistit jeho přítomnost není sice snadné, ale pokud se mu něco nelíbí, dá svou nespokojenost najevo sám takovým způsobem, že to není možné přehlédnout.

[wp_ad_camp_2]

Domácí skřítci podle pradávné víry ochraňují bydliště. Dokážou ochránit dům před požárem, zloději i nesváry. Jestliže se však k nim domácí lidé nechovají s patřičnou úctou nebo jim nějak ublíží, umějí se také mstít.

Znamení přítomnosti domácího skřítka v domě:

1. Podivný hluk
Když si paní domu dostatečně nehledí pořádku, domácí skřítek se rozzlobí. Začne po nocích přesunovat v kuchyni nádobí, bouchá dveřmi a hlasitě dupe. Pokud něco nemůžete najít, buďte si jisti, že je zatím skřítek hospodáříček. Vyzývá vás, ať si konečně pořádně uklidíte.

2. Ztráta různých drobností
Skřítci milují sladkosti. Když mu zapomenete připravit nějakou dobrůtku, začne vám dělat naschvály. Převěšuje klíče, nůžky či jiné předměty zastrčí někam, kde je nemůžete najít, případně i rozsype mouku. Nechte mu v koutku na talířku pár bonbónů a poproste ho, aby vám odpustil vaši nepozornost.

3. Domácí zvířata
Psi a kočky cítí a vidí víc, než dokáže člověk. Pokud si všimnete, že váš domácí miláček upřeně hledí do prázdného kouta, je velmi pravděpodobné, že tam vidí nebo cítí skřítka hospodáříčka. Kočka také může z ničeho nic začít blaženě příst, jako když ji hladí neviditelná ruka.

Pokračování článku: 10 znamení přítomnosti domácího skřítka. Čím o sobě dává vědět?

.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.