Jeden z nejznámějších testů, který nám může pomoci rozdělit jednotlivce do typů osobnosti, je Indikátor typu osobnosti podle Myer Briggs (MBTI). Tento dotazník navrhla Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers. Zmíněný test byl již na Aluška.org opakovaně zmíněn, podrobnější článek o něm a možnost ho zdarma vyplnit, najdete zde: Osobnostní test zdarma

[wp_ad_camp_2]

Definice typu osobnosti je možná prostřednictvím sebeposouzení, na základě čtyř dichotomií:

Introvertní / Extravertní
Smyslový / Intuitivní
Myšlení / Cítění
Usuzování / Vnímání.

Kombinací těchto párů vznikne 16 možných výsledků.

[wp_ad_camp_2]

Nejvzácnější typ osobnosti je INFJ, je to typ Introverze – Intuice – Cítění – Úsudek 
Poslední charakteristika (,,J”), parametr Soudce, činí tyto lidi jedinečnými, protože je to v kontrastu s předchozími rysy. Tento typ osobnosti je morální, kreativní a citlivý, ale také se smyslem pro povinnost. Nejsou to tedy nečinní snílci, ale chtějí praktikovat svůj idealismus v praxi. Kombinují také empatii s praktickou myslí (používají selský rozum). Z tohoto důvodu mohou osoby s nejvzácnějším druhem osobnosti INFJ působit jako skvělí poradci, učitelé a psychologové.

Osobnostní typ INFJ je velmi vzácný, tvoří méně než jedno procento populace, nicméně tito lidé za sebou zanechávají výraznou stopu. Mají vrozený smysl pro idealismus a morálnost, od idealistických osobnostních typů je však odlišuje jejich rozhodnost a odhodlanost. Nejsou zahálčiví snílci, jsou schopní vykonat konkrétní kroky k uskutečnění svých cílů a zanechat za sebou dlouhotrvající konstruktivní vliv.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: https://aluska.org/10-znameni-ze-mate-vzacnou-osobnost-infj/

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.