Empatičtí lidé jsou velmi výjimeční. Liší se od ostatních v mnoha ohledech a ačkoli o tom příliš nemluví, jsou to velmi citliví lidé. Pokud máte nějakého empata na blízku, čtěte pozorně:

Empaté jsou jedineční v mnoha různých ohledech. Jsou extrémně citliví na lidskou energii a emoce. Mají tendenci přebírat emoce a energii ostatních lidí, což je může činit velmi zranitelné, pokud jsou v blízkosti špatných lidí. Pokud máte empatického člověka mezi svými nejbližšími, musíte být trochu obezřetní. Empat tu pro vás bude vždy, když budete někoho potřebovat, ani o to nemusíte žádat. Je schopen automaticky vycítit, když je něco špatně, protože to skutečně cítí. Je vynikající přítel, ale často bojuje s péčí o své vlastní zdraví.

Pokud máte blízkého přítele, který je empat, musíte být vůči němu pozorní, protože je pravděpodobné, že za vámi nepřijde sám pro pomoc, když bude mít problémy. Ve skutečnosti je může začít velmi dobře skrývat.

11 Věcí, které se empaté snaží skrývat před světem:

1. Jejich citlivost
Empat je rozený léčitel a má pocit, že musí vypadat silně pro lidi kolem sebe. Empaté nesnášejí, když jsou druhým lidem jakýmkoli způsobem na obtíž, a proto své emoce skrývají. Nejvíce ze všeho skrývají právě svou přecitlivělost.

2. Pohlcují emoce druhých
Možná si toho nevšimnete, ale když máte špatný den vy, mají ho i oni. Je to proto, že vstřebávají emoce ostatních lidí a do jisté míry doslova cítí bolest druhých. Málokdy však uslyšíte, že by o tom empat mluvil. Nechtějí totiž vypadat jako blázni.

3. Jsou introvertní
Empaté si opravdu cení času stráveného osamotě. Jsou tak citliví na energie ostatních lidí, že jediný zcela klidný stav je, když jsou sami.

4. V přírodě se jim dobíjí baterky
Pokud si myslíte, že máte přítele, který je empat, možná si všimnete, že je moc rád venku. Často využívá každé příležitosti, aby se vydal na nějakou procházku do přírody. Dělá to proto, že příroda doplňuje jeho energii.

Pokračování článku: 11 Věcí, které se skoro každý empat snaží skrývat před světem

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.