Falešných proroků je na světě přítomno mnohem více, než si většina lidí uvědomuje. Zatímco všichni pracujeme na svém rozvoji, setkáváme se také s těmi, které možná nezajímá prospěch nikoho jiného, než sebe sama.

Falešní proroci jsou duchovní vůdci jakéhokoli náboženství, či duchovního směru, kteří usilují pouze o vlastní zisk. Nechtějí nic budovat společně s ostatními lidmi, nebo vidět, jak se lidem okolo nich daří a že dělají pokroky. Jen je chtějí využít k tomu, aby se sami dostali tam, kam chtějí.

Lidé, kterým se rozhodneme důvěřovat a dovolíme jim, aby nás vedli, zejména v duchovním slovasmyslu, jsou lidé, o kterých si musíme být jisti, že jsou důvěryhodní. Je důležité být dbělý a umět si všimnout, že je něco špatně a položit si včas otázky, zda následujete někoho, kdo je toho hoden.

Osobně vám však doporučuji – je to moje životní zkušenost – nenásledovat slepě žádné duchovní učitele a vždy dát primárně na svůj vlastní selský rozum.

Níže najdete znamení, která naznačují, že někdo, koho následujete, nebo kterého jste si pustili do života, je falešný prorok. I když ne všechny popsané projevy mohou být přítomny naráz, pokud jich identifikujete vícero u jedné osoby, měli byste se pořádně zamyslet.

1. Máte pocit, že musíte ostatní lidi natlačit do vašeho systému víry a donutit je, aby ho přijali také

Nikdy není rozumný důvod pro to, pokoušet se vnutit svou cestu někomu jinému. Všichni potřebujeme čas, abychom zjistili, kam směřujeme. Pokud vás vaše víra, nebo vůdci, nutí abyste zapojovali do systému další lidi, následujete špatné vůdce.

Pokračování článku: 12 Projevů, podle kterých poznáte falešného proroka

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.