Psychopatie je většinou těžko postřehnutelná,  protože psychopati jsou v tom co dělají mimořádně dobří. Obvykle si při představě psychopata vybavíme ohavného vraha, nicméně ne všichni psychopati jsou sérioví vrazi. Psychopati jsou obvykle okouzlující a zajímaví. Bývají to lidé, které máme rádi ve své blízkosti. S psychopatem můžeme mít dokonce i fungující vztah, aniž bychom si toho byli vědomi.

Níže najdete seznam červených vlajek, pokud se snažíte zjistit, zda je někdo psychopat, nebo ne. Pokud jste ve vztahu s psychopatem, nebo je vám takový člověk v životě blízký, musíte lépe porozumět psychopatii obecně a rozhodnout se, zda je pro vás vhodné z této situace vystoupit. Často je jedinou skutečnou možností přerušení vazeb.

12 věcí, které dělají psychopati

1. Nemají skutečné přátele.
I když jsou často obklopeni lidmi, ve skutečnosti jim na nich vůbec nezáleží. Mají je slušně řečeno ,,na jedno použití“. Sice se s vámi budou stýkat, ale neuroní ani slzu, když náhle zemřete, nebo zmizíte z jejich života.

2. Jsou nesmírně okouzlující.
Jsou to jedni z nejpůvabnějších lidí, jaké kdy potkáte. Jsou to lidé, kteří jako by svou přítomností téměř rozzářili místnost. Takového člověka budete mít opravdu rádi.

3. Nemají výčitky svědomí.
Když udělají něco špatného, nikdy se kvůli tomu necítí provinile. Nikdy si nepřejí, aby něco neudělali. Všechno, co dělají, slouží jim, a nezajímá je, jestli vám při tom musí ublížit. Žádná omluva, které se vám od psychopata dostane, není upřímná.

Pokračování článku: 12 věcí, které dělají psychopati a odhalují tím svou pravou tvář

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.