O strese a jeho účinkoch si môžme prečítať na internete mnohé. Asi najpočetnejšie zastúpenie má zoznam všetkých možných škodlivých účinkov na náš organizmus a koľko zdravotných rizík a chorôb z toho vyplýva. Niekde sa dozvedáme aj o tom, že stres môžme rozdeliť na zdravý a škodlivý, ale v stresovej situácií už sami nerozlišujeme ktorý je ktorý.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Chcem vidieť jedinca, ktorý pri strese pred pracovným pohovorom začne analyzovať či je to ten dobrý alebo zlý a či sa stresoval od rána alebo od večera a podobne. Akurát mu to privodí ešte väčší stres a ešte viac problémov a pomoc v nedohľadnu.

Ale za pätnásť minút prednášky Kelly McGonigal môžeme získať úplne nový pohľad na to čo vlastne stres je a ako môžeme za pár sekúnd vyťažiť z neho to najlepšie.

Zmena myslenia je ako beh na dľhú trať. Častokrát vyžaduje každodennú pilnú prácu dlhodobo, niekedy týždne, niekedy mesiace. Ale občas sa stane, čo nazývam okamžik precitnutia.

Určite to každý z vás zažil. Je to moment, kedy sa dozviete nové dáta alebo ste v stave voľného myšlienkového prúdu a zrazu vám zasvieti žiarovka a presne viete to je tá chvíľa, áno, presne takto to je, cítite to v celom tele aj v kostiach. A v tej istej sekunde ste si danú vec plne uvedomili (nie len o nej viete) ale aj ste ju začlenili do vášho života. Nepotrebujete si vytvárať dobrý návyk, jednoducho to bol vnútorný silný okamžik kedy sa to rovno stalo súčasťou vášho života. Takéto momenty v živote sú veľmi výnimočné a o to cennejšie.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Presne takýto okamžik precitnutia som zažila pri tomto videu a od danej chvíle všetok stres prežívam úplne inak. Predtým to bol stres paralyzujúci, dnes je to stres ktorý mi pomáha a som doslova za neho vďačná. Želám si, aby dáta vypovedané vo videu priniesli každému človeku, ktorý zažíva stres (akýkoľvek) rovnaku premenu ako mne.

anna

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.