Lidské tělo je udivující nástroj. Souběžně v něm probíhá nezměrné množství složitých procesů. Dojde-li někde k výpadku nebo nějaké odchylce, většinou záhy pocítíme, že něco není tak, jak má být. Tělo nám to nemusí sdělovat přímo chorobou, může nám nejprve dávat znamení.

Bohužel mnozí z nás nevěnují těmto tělesným signálům pozornost. A přece drobná nepříjemnost může být počátkem nepříjemnosti daleko větší, může dokonce signalizovat nástup závažného onemocnění.

Tento článek ani zdaleka nevyčerpává všechny možnosti ani pokud jde o výčet varovných signálů, ani pokud jde o to, co mohou znamenat nebo znamenají. Ale vždycky je třeba věnovat jim pozornost.

Suchá pokožka

Vašemu organismu možná schází vitamín E. Doplňte svůj jídelníček pšeničnými klíčky, listovou zeleninou, ořechy, tučnými rybami a rostlinnými oleji.

Lámavost nehtů, padání vlasů

Kromě řady jiných, i velmi vážných příčin, může jít o nedostatek vitamínů skupiny B a vápníku. Hodně jich obsahuje mák, sezam, mandle, paraořechy, lískové ořechy, veškeré zelené potraviny, obilné klíčky, celozrnný chléb a různé celozrnné kaše.

 

Pokračování článku: 15 signálů, které tělo vyšle, když se mu něčeho nedostává

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.