Pokud se mi podobáte, jste také extrovertní introvert. Cítíte se dobře mezi lidmi, ale pravidelně potřebujete svou samotu.

„Takhle to nebývá“, slýchám obvykle. „Buď to anebo ono“. Ale já vím, že bývá. Já takový jsem a je spousta jiných takových lidí. Často nám jiní nerozumějí.
Ve mně lidé například velmi často vidí zcela nenapravitelného extroverta libujícího si v pozornosti ze všech možných stran. A nemají pojem, jakým potěšením pro mě je číst si někde v klidu, stranou lidských pohledů.

Extroverze a introverze se navzájem nijak nevylučují. Je to spektrum. Můžete se nacházet v kterémkoli jeho bodě. Lidé jako já jsou přibližně uprostřed. Někteří z nás se schválně učili být více společenští, protože si uvědomují, že lidská povaha je založena na vzájemnosti. Abychom se vyhnuli zmatkům, sestavil jsem seznam věcí, které je dobré o extrovertních introvertech vědět.

1. Jsme tiší, ale to neznamená, že se s vámi nechceme bavit

Často nás napadá spousta myšlenek, které bychom s lidmi rádi posoudili, ale nejsme si jisti, že by to všechny zajímalo. Raději si tedy poslechneme vás, prostě proto, že se o vás rádi více dozvíme, a také proto, že vám se zrovna chce hovořit.

Pokračování článku: 20 znaků extrovertního introverta

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.