Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné
    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

  • Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku
    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

  • Začíná globální odpočítávání EBS
    Začíná globální odpočítávání EBS

    Začíná globální odpočítávání EBS

  • Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru
    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

Související zprávy

  • Trump song: Jsem bojovník
    Trump song: Jsem bojovník

    Trump song: Jsem bojovník

  • Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska
    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

  • Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku
    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

  • Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?
    Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?

    Ruská vojska útočí na New York. Nevěříte?

Tři etapy zrychleného stárnutí: Prožije je každý člověk

Máme za to, že stárnutí je postupný proces, který nám postupně přidává vrásky a ubírá energii. Nedávno však proběhl výzkum na téma stárnutí, který přinesl šokující výsledky. Zjistilo se, že hlavní (s věkem související) změny se dějí ve třech fázích.
První fáze probíhá ve věku 34 let, pak v šedesátce a poslední přijde, když dosáhnete 78 let. A nezáleží to na genetice ani vlastnostech těla. Těmito fázemi procházíme úplně všichni.

[wp_ad_camp_2]

Vědci zkoumali krev více než 4000 lidí různého věku a všimli si zvláštního modelu: Koncentrace a skladba bílkovin v krvi některých účastníků se od ostatních výrazně lišila. Tyto odlišnosti však byly zpozorovány jen u lidí ve věku 34, 60 a 78 let. Jelikož celkový stav těla přímo ovlivňuje kvalitu krve, vědci dospěli k závěru, že v těchto věkových obdobích dochází k hlavním změnám při stárnutí.
Předtím se vědci domnívali, že stárnutí probíhá postupně a plynule. Ukázalo se však, že člověk stárne ve třech různých skocích, zatímco během ostatních fází až tak viditelně nestárne.

 

Díky těmto výsledkům by se mohla drasticky změnit současná zdravotní péče. Lékaři budou nyní schopni hodnotit celkový zdravotní stav za pomoci krevních testů a skutečný věk člověka porovnat s aktuálním zdravotním stavem jeho těla. Například, když je biologický věk určen krevním testem mnohem nižší než skutečný věk pacienta, znamená to, že se pacient těší vynikajícímu zdraví. V budoucnu bude dokonce možné zjistit, které produkty či návyky ovlivňují mládí určité osoby a které orgány stárnou rychleji než ostatní. Pomůže to rychle identifikovat nové onemocnění a prodloužit člověku život.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: 3 Etapy zrychleného stárnutí: Prožije je každý člověk

 

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
12 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirka
jirka
8.3.2020 21:22

Starneme pouze fyzicky, ve vesmiru a v dusi jsme vsichni vecne deti a neumirajici mladi. Kdo si to uvedomi, tak nikdy “nezestarne”. Fyzicky jde o vuli smysleni, stravu a jez do polosyta.

Ninny
Ninny
8.3.2020 18:58

Elbar, no tak to mně pobavilo … hlavně ta Gréta.

elbar
elbar
8.3.2020 15:29

Představme si,že bychom žili 700 let,
do důchodu by se šlo v 650 letech,
na Zemi by nás mohlo být i 500 miliard,
museli bychom bydlet i v podzemí.
Jak by na to reagovala příroda?
Co by na to řekla Greta Thunberg?
Jak by se bojovalo s koronavirem?

Aae
Aae
8.3.2020 10:09

Co dodat… Naprosto mylný článek, ale výborné komentáře.

Jaryn
Jaryn
8.3.2020 07:54

Nekde jsem cetl,ze v lidskem tele se obnovuji bunky cca po 6-8 letech. Nejaky vedator zjistil,ze lidske telo je schopne obnovit bunky cca 60x za zivot!!! Tedy si vynasobte,kolika let se clovek muze dozit. (Cca 420 let) -jen proste ta zivotosprava a “chybny pohled na svet”, i nasledne jednani – tim vsim.si zivot zkracujem.
A jak bylo v predchozim prispevku naznaceno, starnuti je predevsim ve vas samotnych,jak se chcete citit stari a jak se nechate ovlivnit svojim okolim,ktere vam vnucuje jejich pohled na to,ze jste staří…
Ne nadarmo mnoho carodennych nauk rika,ze clovek na urcitem.stupni vyvoje musi odejit “mimo” spolecnost i sve zname, aby zabranil tomuto kolektivnimu vedomemu urcovani,jak musi vypadat a jednat stary clovek.
Jinak receno: kdyz nebude nikdo,kdo potvrdi vas vek,nebo vasi minulost,neni nikdo,kdo by vam podvedome urcoval jak mate vypadat a jak se mate citit.
Taky by se dalo rici,nebo se zeptat: Podepsal snad nekdo z nas smlouvu,ze budeme žít a pak umrem? Ja tedy ne a at mi ji kdyz tak nekdo ukaze. 🙂 🙂 🙂

Maroš
Maroš
Odpověď na  Jaryn
8.3.2020 10:58

http://daryodprirody.cz/256lety-starik-pred-smrti-promluvil-a-odhalil-svetu-sokujici-tajemstvi-dlouhovekosti/

Ad “starnuti je predevsim ve vas samotnych,jak se chcete citit stari a jak se nechate ovlivnit svojim okolim,ktere vam vnucuje jejich pohled na to,ze jste staří…” – to je jeden pohľad na vec v prípade, že človek žije v neprajnom prostredí v zmysle “a vrať se do hrobu” – môže to byť aj chamtivosť potomstva po dedičstve napr. Druhá strana veci je – načo je nám život, keď z neho nemáme radosť. Teda – treba si vytvárať také vzťahy, ktoré nám prinášajú radosť, pohodu, inšpiráciu, motivácie. A to môže byť tak v spoločnosti prajných blízkych, ako v spoločnosti nie neprajných bytostí – rastlín a zvierat vo vzťahu s prírodou. V každom prípade treba ísť žiť do prostredia podporujúceho život ako taký. Teda aj napr. vypadnúť z neosobného priemyselného mesta a z vyslovene konkurenčného prostredia zdebilizovaného na úspech egocentrických otrokov.

Vrať se do hrobu! – ukázka – CZ dabing
https://www.youtube.com/watch?v=hzGToGEPdvA

Ono aj táto ukážka môže vysvetliť, prečo to občas niekto napáli do tých zvierat v školách – do svojich “spolužiakov”. Davoelitarizmus “intelektuálnej” lúzy začína tak v škole ako aj v rodine. Tak vzniká idiotský fašizmus mladých proti starým /Malthus/ – zažívame dnes a denne. Darwinistická džungľová agenda rozvratu sociálnych vzťahov – sociálny žido-marxistický darwiizmus.

Ninny
Ninny
Odpověď na  Jaryn
8.3.2020 13:23

Pro JARYN Ano a prý dokonce naše ledviny jsou nastavené na 700 let života!Tak si vezměte, jakou máme kapacitu …kdyby… Eliminovat hlavně stresy a to pocity viny, strachy …a starosti, pokuď to jde.Stárnutí jako by bylo odvozeno od slova starosti.Jinak oko mění buňky dokonce každé dva dny.Stačí přijít na to,jaký stresor působí na konkrétní orgán,popracovat s tím a on se spraví sám. Otevřít a vyhodit kostlivce ze skříně.

Ninny
Ninny
7.3.2020 20:41

Hláška z filmu :
“Víte proč lidé stárnou a umírají? Protože to vidí u jiných!”
…asi na tom něco je, vždyť od mimina se učíme napodobováním dospělých a rodičů…Takže stárnutí je program…?

Nariam
Nariam
7.3.2020 18:08

Obecne sú za proces starnutia zodpovedné telomery, zakončenie molekúl DNA,
ktoré sa pri každom bunečnom delení skracujú (Nobelova cena Elizabeth Blackburnová, Carol W. Greiderová a Jack Szostak r. 2009).
Existuje však možnosť skracovania telomer spomaliť, prípadne poškodenú DNA
opraviť, podľa štúdii je toho schopná rastlina Kozinec blanitý – Astragalus membranaceus, posilňovač čchi.

Maroš
Maroš
Odpověď na  Nariam
7.3.2020 19:29

S tými telomerami je občas problém – dajú sa ovplyvniť aj psychosomaticky – v prípade telomer u rakovinových buniek sa takto môže podporiť bujenie. Ide o to, že pre nás je skôr dôležitejšia výmena buniek za zdravé, než ich nesmrteľnosť. Práve smrteľnosť buniek je zárukou, že z tela zmiznú nebezpečné poškodené šmejdy. Štvrtina ľudí nezomiera na starobu a “sešlost” ako takú, ale na rakovinu. Detto ostatné príčiny úmrtia. Z organizmu treba odstraňovať bunečný šit a nie uvažovať o predĺžení jeho života zasahovaním aj do jeho telomer. Telomery sú dobrý sluha, ale zlý pán.

Nula
Nula
Odpověď na  Maroš
7.3.2020 20:53

tak tak, dostať zo seba shit je pováčšine ťažšie ako prijať shit. Toto si myslím, a tak nejak vo vnútri cítim, že bunka má podľa mňa vlastnosť regenerácie.
Inak plodná téma na prebádanie Maroš. Idem to obehnúť v knižnici. Vďaka 🙂

Maroš
Maroš
7.3.2020 15:11

To skokové stárnutie je podľa mňa ovplyvnené etapami v tzv. matrixovom funkčnom období života – do 34 sme plodiči – potom už sme menej sexuálne atraktívni /finančne ako kto/, resp. druhá strana má väčšiu možnosť výberu – nastupuje frustrácia “so 17-nástkami”, po 34, resp do 60 sme plničmi – rodiny, partnerov – je to obdobie ekonomických starostí. PO 60-tke nastupuje bežná frustrácia – atraktívni vieme byť len úsporami, lenže tie potrebujeme práve pre svoju starobu – vtedy si uvedomujeme, že máme 3/4 života v prdeli. Niekto sa s tým vyrovná a povie si, že do 80-tky si to chce ešte užiť, zamestnať sa tvorivou činnosťou, starostlivosťou o iných, o niečo, chce si naplníť slobodu, akurát sa mu ozývajú choré kolená a lekárka ho presvedčí o všetkých možných neduhoch. 60 až 78 je obdobím 1/ trénovania skokov do truhly, alebo 2/ obdobím slobodných rozhodnutí. Po 78 je to už prijímanie faktu, že sa počíta každý deň. Teda – s genetikou to nemá nič spoločné – je to program Matrixu. Takže si treba v knižnici prevziať program pre 150 rokov života a nie pre 80.