Máme za to, že stárnutí je postupný proces, který nám postupně přidává vrásky a ubírá energii. Nedávno však proběhl výzkum na téma stárnutí, který přinesl šokující výsledky. Zjistilo se, že hlavní (s věkem související) změny se dějí ve třech fázích.
První fáze probíhá ve věku 34 let, pak v šedesátce a poslední přijde, když dosáhnete 78 let. A nezáleží to na genetice ani vlastnostech těla. Těmito fázemi procházíme úplně všichni.

[wp_ad_camp_2]

Vědci zkoumali krev více než 4000 lidí různého věku a všimli si zvláštního modelu: Koncentrace a skladba bílkovin v krvi některých účastníků se od ostatních výrazně lišila. Tyto odlišnosti však byly zpozorovány jen u lidí ve věku 34, 60 a 78 let. Jelikož celkový stav těla přímo ovlivňuje kvalitu krve, vědci dospěli k závěru, že v těchto věkových obdobích dochází k hlavním změnám při stárnutí.
Předtím se vědci domnívali, že stárnutí probíhá postupně a plynule. Ukázalo se však, že člověk stárne ve třech různých skocích, zatímco během ostatních fází až tak viditelně nestárne.

 

Díky těmto výsledkům by se mohla drasticky změnit současná zdravotní péče. Lékaři budou nyní schopni hodnotit celkový zdravotní stav za pomoci krevních testů a skutečný věk člověka porovnat s aktuálním zdravotním stavem jeho těla. Například, když je biologický věk určen krevním testem mnohem nižší než skutečný věk pacienta, znamená to, že se pacient těší vynikajícímu zdraví. V budoucnu bude dokonce možné zjistit, které produkty či návyky ovlivňují mládí určité osoby a které orgány stárnou rychleji než ostatní. Pomůže to rychle identifikovat nové onemocnění a prodloužit člověku život.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: 3 Etapy zrychleného stárnutí: Prožije je každý člověk

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.