;

…..v Evropě to už vaří. Tlak v papiňáku se začíná značně zvětšovat. Je otázkou času, kdy dojde k výbuchu….

14:27

V. Orbán: Národy sa búria, po Britoch a Američanoch príde pokračovanie

Prejav maďarského premiéra na nádvorí Národného múzea počúvali tisíce jeho nadšených priaznivcov; mnohých priviezli z vidieka autobusmi.

Maďarský premiér Viktor Orbán.

Budapešť 15. marca (TASR) – V uplynulom roku sa vzbúrili viaceré národy – vzbúrili sa proti bruselským byrokratom, liberálnym svetovým médiám a proti nenásytnému medzinárodnému kapitálu. Povedal to dnes v prejave pri príležitosti štátneho sviatku vypuknutia protihabsburskej revolúcie z rokov 1848-1849 predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

„Najskôr Briti, potom Američania. V tomto roku to bude pokračovať,“ zdôraznil premiér a okrem iného dodal, že Bruselu a medzinárodnému kapitálu nezáleží na bezpečnosti Európanov, ale Maďarom áno.

„Treba zastaviť Brusel, treba ubrániť hranice, treba zabrániť prisťahovalectvu. Právo na reguláciu daní, miezd a cien energií musí zostať v národnej kompetencii,“ pokračoval Orbán.

Premiérov prejav na nádvorí Národného múzea počúvali tisíce jeho nadšených priaznivcov; mnohých priviezli z vidieka autobusmi. Prítomné však boli aj stovky Orbánových odporcov – vrátane sympatizantov opozičnej strany Együtt s jej predsedom Péterom Juhászom, ktorí počas celého prejavu premiéra pískali. Medzi týmito tábormi vzniklo niekoľko konfliktných situácií, od slovných útokov až po menšie potýčky.

Zásahové jednotky polície boli pripravené v susedných uliciach, policajti však zasahovali iba upokojovaním strán pri niektorých menších konfliktoch.

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.