Je pravda, že se tento svět ve skutečnosti nikdy zcela neodřízl od pradávných metod. Ve skutečnosti je mnoho věcí, které stále děláme, založeno na pohanském náboženství a čarodějnictví. Dnes jsem se rozhodla připravit článek o některých podivných věcech, které vlastně mají pohanský původ, nebo dokonce magický. Tohle bude opravdu zábava.

[wp_ad_camp_2]

Magické znalosti skryté ve všedních věcech

 

1. Proč mrkáme jedním okem, když máme na mysli něco tajného?
Lidé kteří na vás mrkají jedním okem, sdílejí nějaké tajné znalosti. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, proč to vzniklo? Kdo to určil? Pokud o tom opravdu přemýšlíte, dojde vám, že je to dost divné.

Mrknutí a jedno oko Odina
Odin je mocný a moudrý otec norského náboženství. Bůh moudrosti, léčení a vítězství je milovaný ve všech germánských tradicích. Je slavný pro jeho žízeň po moudrosti a magických znalostech. Podle jednoho příběhu cestoval Odin v úsilí rozšířit opět svou úroveň vědomí. Jednoho dne se odvážil na Mimir’s Well, který se nachází pod světovým stromem Yggdrasil. Ochranný duch této studny, jehož moudrost a magické poznání pro říše bylo bezprecedentní, přivítal Odina. A Odin ho požádal o vodu.

Mystický tvor přesně věděl, na co se Odin ptal a snažil se, aby to bylo co nejtěžší. Vyžádal si tedy Odinovo oko. Odin totiž žádal o opravdovou a absolutní moudrost a cena za takový dar se zdála být pro strážce studny spravedlivá. Odin své oko okamžitě poskytl a strážce dal Bohu moudrosti, oč žádal.

Odin (norský bůh moudrosti) tedy dal své oko za dar moudrosti a skrytých tajemství. Když mrkáme, symbolicky připomínáme tuto legendu, abychom signalizovali, že víme nějaké tajemství.

V mnoha dávných zobrazeních a vzhledem k tomu, že Odin má jedno oko, se zdá, že mrká. Odtud pochází mrknutí.

Odin, jednooký bůh moudrosti

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: ALUŠKA.ORG – 5 Běžných věcí, které mají ve skutečnosti magický původ

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.