„Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale už jsem hodně daleko od toho, kde jsem býval. A jsem na to hrdý.” ~ autor neznámý

Stejně jako každý student, jsem se i já během své duchovní cesty dopouštěla chyb. Ačkoli chyby raději vnímám jako příležitost k učení, níže uvádím několik věcí, které jsem se během let meditací, očišťujících víkendů a neustálého úsilí zůstat na světlé straně, naučila nedělat.

1. Neustále hledat odpovědi na své otázky někde venku

Když jsem začala pravidelně meditovat, zažila jsem zesílenou intuici. Podněcována touto intuicí jsem se neustále snažila hledat znamení, která by vedla každé mé rozhodnutí. Při čekání na 11:11, při přistání motýla na mém rameni, nebo při pouhém nalezení čtyřlístku, jsem se snažila najít odpověď vně.

Chodila jsem od jednoho duchovního učitele ke druhému a snažila jsem se najít toho, který by mi dal Odpověď. Toto moje nastavení mysli ve stylu ,,vesmír mi dluží vysvětlení” mě paralyzovalo v tom, abych byla soběstačná při určování svého životního směru.

Víte, co nakonec fungovalo? Pravidelná metoda sedni si, zavři oči a soustřeď se na svůj dech. Ano, tahle jednoduchá dobrá technika. Naše srdce zřejmě vždy zná odpověď, ale naše mysl je často příliš zamlžená na to, aby jí naslouchala.

2. Myslet si, že jsem nad těmi, kteří jsou ,,neosvícení”

Když jsem začínala na své duchovní cestě, odsuzovala jsem lidi, kteří nemeditovali. Nerada jsem se stýkala s těmi, kteří nedokázali držet krok v rozhovorech o konstruktivní energii a zákonu přitažlivosti. Považovala jsem je za nešťastné smrtelníky, kteří nikdy nebudou žít tak naplněný život, jako já.

Pokračování článku: 5 nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí na své duchovní cestě

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.