Vědět, kdo jste a odkud pocházíte, je jedna věc. Ale pochopení vaší skutečné identity může být obtížnější. Možná si to ani neuvědomujete, ale každý člověk, kterého potkáte, na vás má nějaký vliv. A pokud nebudete opatrní, může to změnit některé části vaší identity. Později se tyto drobnosti stávají vaší součástí. Když k tomu dojde, nemusíte už být sami sebou.

Jak poznáte, kdo ve skutečnosti jste?
Jak například poznáte, že se vám červená barva opravdu líbí? Je možné, že jste jen kdysi převzali preference někoho jiného jako své vlastní, aniž byste o tom věděli. Mohli byste pravidelně sledovat sport, když ho vlastně nenávidíte, nebo chodit na společenské akce, když byste raději chytali ryby.

Existuje několik projevů, které ukazují, že k sobě upřímní nejste a projevují se většinou takto:

1. Žijete život někoho jiného

První projev je zřejmý. Když nejste věrní sami sobě, jste věrní cílům, snům a touhám někoho jiného. Přizpůsobili jste se roli, kterou pro vás chtěli rodiče, nebo děláte věci, které od vás chce manželka, i když to tajně nenávidíte.

Ať tak či onak, styl života, který vedete, není ten, který jste vytvořili vy pro sebe, a ani se v něm necítíte přirozeně. Možná jste si doteď nevšimli, že tyhle nápady nebyly vaše vlastní. Jste kopií někoho jiného, nebo dokonce kopií více lidí.

2. Všem musíte vždycky vyhovět za každou cenu

Snažíte se neustále dělat všem lidem radost? Je nemožné těšit všechny a pořád. Budete se tím vyčerpávat a poškozovat své zdraví. Jedna věc je jistá, nejste svým pravým já. Tím, kdo má vlastní naděje a sny. Tyto sny se vám neplní, protože jste příliš zaneprázdněni tím, jak všem říkáte ano a neučíte se říkat ne. Žít tímto způsobem vede nakonec do slepé uličky a promění vás ve skořápku člověka.

Pokračování článku: 5 Znamení, že k sobě nejste upřímní, ale nikdy jste si to neuvědomili

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.