Empatie je schopnost číst a chápat lidi. Být v souladu a rezonovat s ostatními, ať už dobrovolně, či nedobrovolně. Empatičtí lidé mají schopnost doslova „oskenovat“ psychiku druhého člověka, zjistit jeho myšlenky a pocity, také ohledně minulosti, současnosti, nebo myšlenek na budoucí životní události. Mnozí, ne-li většina empatů, je náchylná k záchvatům úzkosti a depresím, nejen kvůli svým vlastním intenzivním emocím, ale také proto, že zachycují emoce druhých, aniž by si to často uvědomovali.

Zde je několik skvělých rad, které vás skutečně podpoří v prevenci úzkosti a deprese a zároveň vám umožní udělat velký pokrok ve šťastném, zdravém a celkově naplněném životě.

Mluvte se svými emocemi

Může to znít bláznivě, ale je to tak. Pro schopnost porozumět svým pocitům, interpretovat je a navázat s nimi kontakt, existuje celá věda. Pokud nejste emočně gramotní, existuje omezení, jak daleko se můžete duchovně a v rámci svého osobního rozvoje vyvinout. Jakmile dokážete identifikovat a poznat své vlastní pocity a emoce, můžete začít vytvářet dialog, který by mohl znít přibližně takto: „Hmm, to se mi snaží něco ukázat. Hněve, co se mi snažíš ukázat? Aha, že se cítím tajně smutný. Proč jsem smutný? Aha, něco mi chybí. Co mi chybí? Nemám dostatek času na to, abych byl kreativní ve svém vlastním prostoru. Potřebuji být víc sám a být kreativní. Jak se cítím? Teď je to lepší. Dnes večer si ten prostor vytvořím.“

Pokračování článku: 5 Způsobů, jak předcházet úzkostem a depresím, pokud jste Empat

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.