„Život je z 10 procent to, co se vám stane, a z 90 procent to, jak na to zareagujete.“ – Charles Swindoll

Jednou se zdá, že je ve vašem světě všechno skvělé, možná až dokonalé, všechno vám vychází podle plánu. A pak se něco stane. Přijdete o práci, o někoho koho máte rádi, o domov nebo možná dokonce o zdraví. Není to fér a nezasloužíte si to. Nečekali jste, že to přijde. Neplánovali jste to. Cítíte takovou hroznou frustraci, že nevíte, co máte dělat dřív, nebo jestli vůbec chcete něco dělat.

Bylo by jednodušší sedět na zadku a cítit se špatně, hledat lidi, které byste mohli obviňovat a kterým byste si mohli stěžovat. Dokola si v hlavě omílat, co jste mohli udělat, aby se věci staly jinak. Nebo co byste udělali, kdybyste si to uvědomili dřív. Nebo co měli udělat ostatní lidé, aby vám pomohli.

Všechno jsou to skvělé možnosti, pokud chcete maximalizovat své trápení a cítit se v tom oprávněně.

Ne tak skvělé, pokud to, co chcete, je vypořádat se s tím a jít dál. To nakonec musíte udělat, když se stane něco špatného, a čím rychleji to uděláte, tím dříve se vaše situace zlepší.

O příležitosti, jak se vypořádat s problémy, není nouze. Pokud chcete pracovat na zlepšení, pak věřte, že 90% vašeho života spočívá v tom, jak reagujete na situace. Možná vám pomohou tyto tipy:

1. Udělejte si z přijetí okamžitou prioritu.

Vyrovnávání se se špatnou situací, se může hodně podobat vyrovnávání se se zármutkem a lidé často procházejí stejnými fázemi: šok a popření, bolest a pocit viny, hněv a smlouvání…

Možná se vám nepodaří vaše emoce zcela potlačit, ale můžete se rozhodnout, že přijmete to, co se stalo, bez ohledu na to, jak to cítíte. Čím dříve to přijmete, tím dříve můžete začít jednat, což je jediný způsob, jak změnit to, jak se cítíte.

Nečekejte, až se vaše pocity změní, abyste mohli jednat. Proveďte akci a vaše pocity se pak změní.

Pokračování článku: 7 Cest, jak rychle překonat těžké životní zkoušky

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.