Na světě jsou lidé, kteří jsou skutečně duchovně probuzení, ale bohužel jich není mnoho. Naopak tu ale máme přemíru těch, kteří to předstírají. Pokud jde o schopnost rozeznat tyto falešné guru, má to souvislost s tím, kde se duchovně nacházíte vy sami. Pokud nejste v harmonii sami se sebou, stanete se snadno obětí těch, kteří se na vás chtějí pouze přiživovat.

Zde je seznam ukazatelů, podle kterých poznáte, zda je duchovně probuzený člověk ve vašem blízkém okolí skutečný:

Ti, kteří jsou opravdovými duchovními učiteli, vědí, že žádné dvě cesty nejsou stejné.
Nebudou vás tlačit k tomu, abyste se vydali stejnou cestou, kterou se vydali oni sami. Podělí se s vámi o zkušenosti, ale jak s nimi naložíte a kterými dveřmi se vydáte, nechají na vás. Vědí, že každý si musí vytvořit svou vlastní cestu.

Falešní učitelé vám naopak nabídnou schéma typu „staňte se rychle probuzeným“ a budou se vám ho snažit vnutit, zejména formou předraženého semináře s květnatým názvem. Slyšeli jste někdy větu: „Věřte mi, když to budete dělat takto, stanete se duchovně osvícenými“? To je snůška keců.

Žijí svůj nejlepší život.
Ti, kdo jsou skutečnými učiteli, jsou šťastní a spokojení s tím, kým jsou a kde jsou. Znají svůj cíl, nestěžují si a nenaříkají nad věcmi, které nejsou podle jejich představ, jako to naopak dělají falešní učitelé. Jsou v životě zralejší a pevněji usazení.

Pokračování článku: 7 Rozdílů mezi těmi kteří předstírají že jsou probuzení, a těmi kteří skutečně probuzení jsou

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.