Někdy je to dost divné, ale také nám to dává možnost nahlédnout za oponu všedního materiálního dění. I když nás výchova a společnost vychovává k víře, že hmotný svět je jedinou skutečností a jedinou pravdou, existují chvíle, kdy si uvědomíme, že je toho mnohem mnohem víc! Je to čas, kdy prožijeme synchronicitu, neboli znamení shůry.

[wp_ad_camp_2]

Synchronicita a Carl Jung
Synchronicita je koncept, který poprvé představil analytický psycholog Carl Jung. Říká, že události jsou „smysluplnými náhodami“, pokud k nim dojde bez jakéhokoli příčinného vztahu, ale přesto se zdají být smysluplné a na něco reálného se odkazují.

Vrcholem Jungova celoživotního zapojení do paranormálna, je jeho teorie synchronicity. Názor, že struktura reality zahrnuje princip akauzálního spojení, který se nejnápadněji projevuje v podobě smysluplných náhod.
Tato teorie, ačkoliv se může zdát obtížná, zavádějící, či náchylná k subjektivnímu zkreslování, přesto zůstává jedním z nejvíce podmanivých pokusů, které dosud proběhly, aby se paranormální jevy dostaly do mezí srozumitelnosti.

Byla shledána relevantní psychoterapeuty, parapsychology, výzkumníky duchovních zkušeností a rostoucím počtem neodborníků. Jungovy spisy v této oblasti skutečně představují vynikající obecný úvod do tématiky paranormálních jevů.

Důvody, proč bychom nikdy neměli ignorovat synchronicitu
Synchronicity jsou okamžiky, kdy se s námi naše Vyšší Já pokouší navázat přímé spojení. Je to okamžik, kdy skutečně ochutnáme naši božskou podstatu. Když k tomu dojde, naše tělesné buňky i naše astrální těla jsou synchronizována s vesmírem a dochází k přímému přenosu velmi důležité zprávy pro nás, nebo pro naše blízké. Jsou to zprávy, které nemůžeme přijímat jiným způsobem.

Je to okénko příležitosti. Když dojde k synchronicitě, pravděpodobně dostaneme velmi intenzivní pocit, během kterého se zkresluje čas. Ohýbá se, abychom měli více času na spojení.

Pokračování článku: 7 Synchronicit (znamení), které nesmíte ignorovat

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.