Jste duchovní narcis? Není snadné prokouknout duchovního narcise, protože působí navenek okouzlujícím dojmem. A to je zákeřná past, do které snadno spadnete, pokud jste se s tím nikdy předtím nesetkali.

Různé typy narcistů

Narcismus je název, který vznikl podle řeckého mýtu, ve kterém se Narcis podíval do zrcadla a zamiloval se do svého odrazu.
Psychologové tvrdí, že existuje sedm různých typů narcistů, jmenovitě to jdou:

Narcista oběť

Jsou to lidé, kteří vás mohou zmanipulovat. Budou vám projevovat náklonnost a emoce, abyste tady pro ně vždycky byli. Vědí, jak před vámi mají hrát smolaře. Řeknou vám, že jsou světem pronásledovaní a že přitom neudělali nic špatného. Jakmile zjistí, že si získali vaše srdce, požádají vás, abyste pro ně udělali nějakou laskavost, ale jakmile jejich žádost odmítnete, stanete se jejich nepřítelem. Budou vás obviňovat z čehokoli, jenom aby od vás dostali to, co chtějí.

Inteligentní narcis

Někdy se mu i přezdívá „narcis vševěd”. To jsou lidé, kteří si myslí, že jsou inteligentnější, než vy. Mohou si vymýšlet neexistující fakta k podpoře jejich názorů a když se proti jejich argumentům ohradíte, urazí se. Nemůžete používat fakta k podpoře vašeho názoru, jako to dělají oni, protože se okamžitě urazí.

Pokračování článku: 7 Varovných projevů duchovního narcismu

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.