Jaké jsou naše poslední myšlenky? Jak zpětně posuzujeme svůj uplynulý život? Našimi největšími soudci a kritiky jsme my sami.
Když fyzicky zemřeme, je to okamžik, kdy je naše životní energie úplně vyčerpaná. Naše nesmrtelná duše proto již nemůže být držena v hmotném těle a vyjde z něj, přejde tak do vyššího stavu existence.

[wp_ad_camp_2]

Umírání je vhodný čas na introspekci. Tehdy se často kritizujeme. Jsme požehnáni mnoha věcmi, hojností, ale zároveň jsme tím samým i tak trochu prokleti. Pocitem zodpovědnosti vůči druhým, potřebou naplnit očekávání jiných a nutností něco mít, něčeho dosáhnout. Mnozí lidé v této honbě za naplněním potřeb zapomenou sami na sebe, nebo se dopouští velkých životních chyb, když jsou nezohlední, sobečtí, nebo zlí na druhé. Zaslepení touhou je převýšit, překonat, nebo o něco obrat.

Toto jsou poslední myšlenky mnoha umírajících mužů a žen:

Přál bych si, abych se méně staral o to, co si ostatní lidé myslí
To je jedna z nejčastějších věcí, které lidé litují, když umírají. Zejména pokud jde o lidi, kteří se orientují na kariéru a záleží jim hodně na sociálním postavení. No, upřímně řečeno, skutečně to je důležitá životní hodnota. Ale to, co většina lidí nechápe je, že když jsme sami sebou, skutečně tím posilujeme naše sociální postavení.

[wp_ad_camp_2]

Tím, že jsme sami sebou, máme mnohem více sebeúcty a sebevědomí. To je důvod, proč jsme v našich životech kreativní a aktivní. Neřešit názory ostatních lidí neznamená, že se k nim chováme špatně, nebo že je přehlížíme. Znamená to jen, že jsme více v kontaktu s naším vlastním Já a neodkládáme naše soukromé potřeby a cíle. To je to, co nás umocňuje a dodává pocit životního naplnění.

Přál bych si, abych více vyjadřovat své city
,,Proč jsem mu tehdy neřekl, že ho mám rád? Jak špatné by bylo ukázat jí mé skutečné city? Je tak špatné ukázat někomu, že ho velmi miluji?”

I když by se člověk zpočátku mohl cítit nervózní, pravděpodobně se po vyslovení vnitřně uvolní. Vyjadřováním svých skutečných pocitů děláme vstřícný krok k našemu štěstí. Jasné pojmenování toho, co máme rádi nebo co nechceme, nám dodává moc nad vlastním životem, stojíme pevněji na zemi. Ukazujeme vesmíru, co od něj chceme. Projevy skutečných citů nám také pomáhají udělat si pořádek ve vztazích, potřebné prohlubovat a upevňovat, nepotřebné a toxické ukončit.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: 7 Věcí kterých lidé na smrtelném loži nejvíce litují

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.