Před mnoha lety jsem si nedokázala představit, že bych spala bez oblečení. Cítila jsem se lépe v takovém, které zakrývalo celé moje tělo. Za posledních pár let se ale můj životní styl dramaticky změnil. Začala jsem si být více vědomá sama sebe a více jsem se naladila na svoje tělo a jeho potřeby. Začala jsem cítit, jak se moje tělo trápí tím, když zůstávám dlouho sevřená v těsném oblečení.
Jednou jsem se rozhodla, že si jednou pro vždy vše sundám alespoň na noc a od té doby jsem si na sebe při spaní už nikdy nic nevzala. Zjistila jsem totiž, že spát ,,jenom tak”, je pro mě úžasně osvobozující. Přináší mi to mnoho výhod pro moje tělo i pro mé vědomí.

[wp_ad_camp_2]

Existují vědecké studie, které ukazují, že ti, kteří se raději zakrývají jenom ,,fíkovým listem”, jsou zdravější než ti, kteří raději podléhají módním trendům v oblékání. Mám pro vás několik důvodů, proč tomu tak je:

Mějte rádi svoje tělo
Vím, že mnoho z vás, kteří právě čtete tento článek, jste zvyklí velmi aktivně zakrývat své tělo a všechno na něm. Vím to, protože jsem to dělala úplně stejně jako vy. Když totiž nevidíme vlastní tělo a nevystavujeme ho na odiv ostatním, nemusíme se konfrontovat s pocity, které jsou s ním spojené. Tohle je dost pravdivé a v dlouhodobém důsledku velmi zrádné. Přestáváme totiž cítit a prožívat potřeby našeho těla. Naše oblečení svým způsobem umrtvuje naše smysly.

[wp_ad_camp_2]

Vědomá nahota je jedna z věcí, která napomáhá hojit nezdravé postoje o našem vlastním tělu. Vaše celé tělo začne dýchat a osvobozovat se od předsudků. Zpočátku to může být nepříjemné a nepohodlné, ale po chvíli se to stane naprosto přirozené. Vaše citlivost a smyslnost se náhle opět rozšíří. Budete mít pocit, jako kdyby vám k pěti základním smyslům přibyl ještě další.

Vychutnejte si lepší spánek
Ušetříte si starosti s praním a převlékáním se do pyžama, u kterého se vám navíc vyhrnují nohavice, škrtí vás v pase, zařezává se do podpaží a třísel, nebo příliš úzké přes hrudník. V noci vás ruší nepohodlné knoflíky, nebo stažený límeček u krku. To všechno jsou věci, které vás mohou při spaní velice rušit.

Méně oblečení navíc znamená i menší pravděpodobnost, že se budete přehřívat. Vaše tělo potřebuje pro hluboký spánek snížit tělesnou teplotu až o 0,5°C. Oblečení a ještě navrch tlustá peřina zvyšují pravděpodobnost, že vaše tělo bude zmatené. Bude se snažit vás uvnitř zchladit a přitom na povrchu na kůži se budete potit. Vaše tělo potřebuje dýchat a uvolnit se.

Pokračování zde: 7 Zdravotních benefitů, které přináší spaní bez pyžama

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.