Každodenní ztráta menšího množství vlasů je zcela normální, zejména u lidí, kteří zhubli, rodili, zažívají každodenní stres nebo měli různé zdravotní potíže. Z různých důvodů se obvyklé mírné padání vlasů může změnit na intenzivní vypadávání vlasů v chomáčích, pramenech a způsobit až plešatost.

Naštěstí existují různé jednoduché a účinné způsoby pro záchranu vašich vlasů a jejich posílení.

1. Jezte potraviny stimulující růst vlasů

Důvodem pro vypadávání vlasů může být nesprávná strava, ale situace se může změnit přidáním správných produktů. Skvělé potraviny na podporu růstu vlasů jsou:
Kimči, vejce (jsou bohaté na bílkoviny a biotin, potřebný pro růst vlasů), špenát (obsahuje složky nezbytné pro růst vlasů, jako jsou folát kyselina listová), železo a vitamin A), losos a další mastné ryby (jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, které zlepší hustotou vlasů), avokádo (obsahuje hodně vitamínu E, vitamínu C a důležitých mastných kyselin, které také prospívají vlasům), maso (skvělý zdroj bílkovin a železa, nezbytných pro zdravé vlasy).

2. Dopřejte své vlasové pokožce olejové zábaly

Stejně užitečné jako úprava vaší stravy, může být i masírování hlavy a používání vlasových masek. Vyzkoušet můžete masáže hlavy a masky s použitím různých druhů olejů. Oleje pokožku vyživí a ta pak tvoří zdravější vlasy.

 

Pokračování článku: 9 Metod pro přirozené obnovení růstu vlasů

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.