Základní rozdíl mezi introverty a extroverty je dobře znám. Pokud je někdo rezervovaný, příliš se druhým neotvírá a společenský kontakt je pro něj vyčerpávající, jedná se o introvertního člověka. Někdy ale není vše tak jasné, jak se na první pohled může zdát. Existují také společenští introverti (outgoing introvert, nebo také ambivert), které si lze snadno splést s extroverty. Jak se takoví lidé projevují?

[wp_ad_camp_2]

Jsou to introverti, kteří i přes svou samotářskou povahu vycházejí do společnosti, jsou komunikativní, srší energií a vtipem, takže jsou okolím často považováni za etroverta, přestože oni sami se tak vůbec nevidí. Ostatní lidi považují sice za zajímavé, ale zároveň extrémně vyčerpavájící a unavující.

Společenští introverti se předtím, než vyrazí mezi lidi, musí na tuto akci psychicky připravit. Jsou to unikátní záhadní lidé, duší umělci plní vášně, s velkou vnitřní hloubkou. Někdy neodpovídají ani na esemesku a jindy jsou přitom ochotní naslouchat přátelům dlouhé hodiny. Milují nové zážitky, ale na druhou stranu také potřebují klid.

 

[wp_ad_camp_2]

Zde je 9 faktů, podle kterých je poznáte:

1. Nemají rádi prázdné řeči
Vědí, jaké je venku počasí, ale nepotřebují o tom mluvit. Tito lidé mají zájem o lidi a jejich charakter. Chtějí znát nejdůvěrnější tajemství ostatních, rádi si vyslechnou vaše plány a vyslechnou si vše o vašich problémech, chtějí porozumět vašim emocím.

2. Neudržují nezajímavá přátelství
Klidně odmítnou pozvání, pokud ví, že jim daná osoba nenabízí nic zajímavějšího, než plytkou konverzaci. Pokud jim kontakt s vámi nedodá žádný emoční stimul, znudí se, stáhnou se do sebe a nemají důvod se dál bavit. Pokud si chcete s ambivertem udržet kamarádství, musíte ho zásobit hlubokými konverzacemi, spoustou empatie a rozhovory, které jsou o něčem a ne o ničem.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: 9 výjimečných vlastností společenského introverta

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.