Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
11 důvodů, proč bychom měli pít vodu z měděných nádob. Tato metoda může extrémně ovlivnit kvalitu vašeho života
Měděné hrnky a džbánky mohou zdobit moderní kuchyně, ale také mohou udržet vaši mysl bystrou a tělo hbité.
Ajurvédaská medicína už dávno zná výhody skladování vody v měděných nádobách. Voda, která je přes noc uskladněna v mědi, nasává vlastnosti a výhody, které jsou našemu tělu a také našim energiím prospěšné.
[wp_ad_camp_2]
Měď pomohá tělu regulovat metabolismus a enzymy. Posiluje pojivovou tkáň a pomáhá tělu lépe zpracovávat železo.
Níže je uvedeno několik důvodu, proč uchovávat vodu v měděných nádobách. Celkově to může zvýšit kvalitu našeho života.
- Odbourávání tuků
Měď může mít značný vliv na trávicí trakt. Právě pitná voda z měděné nádoby pomůže, aby vaše zažívací systém pracoval pro vás a ne proti vám.
Významný bonus: měď pomáhá vašemu tělu účinněji odbourávat tuk.
[wp_ad_camp_2]
- Netvoří se vrásky
Meď sama o sobě je silným antioxidantem. Antioxidační síla mědi může pomoci udržet pokožku svěží. Měď je výborná také proti volným radikálům.
Díky vlastnostem mědi jsou buňky regenerovány a vaše pokožka se cítí pružnější a vypadá zářivější.
- Léčivá síla
Měď má hojí rány a léčí záněty. Její přirozené protizánětlivé, antibakteriální a antivirové vlastnosti velmi rychle hojí kůži při odřeninách a podráždění.
Vaše tělo se cítí lépe a to především proto, že buňky rychle regenerují.
[wp_ad_camp_2]
- Aktivuje štítnou žlázu
Mnoho lidí, kteří trpí onemocněními spojenými se štítnou žlázou, trpí též nedostatkem mědi v těle. Nedostatek mědi může ovlivnit hladinu hormonu štítné žlázy a celkově ovlivnit její funkci.
Měď se většinou ve větší míře vyskytuje u lidí, kteří trpí nadměrně aktivní štítnou žlázou, naopak nedostatek mědi lze nalézt u lidí s nízkou hladinou hormonu. Pitná voda uložená v měděné nádobě může pomoci udržet tuto hladinu pod kontrolou.
- Snižuje riziko vzniku rakoviny
Díky antioxidačním vlastnostem mědi je tento kov účinný i v bojo proti volným radikálům.
Volné radikály mohou iniciovat a urychlit růst rakovinných buněk. Antioxidační schopnosti mědi dokáží s těmito volnými radikály bojovat. Někteří léčitelé věří, že měď má také protirakovinné vlastnosti.
[wp_ad_camp_2]
- Regulace melaninu
Měď a melanin jsou ve vašem těle úzce spojeny. Melanin je pigment, který udržuje barvu vaší pokožky, očí a vlasů.
Nedostatek melaninu v našem těle přispívá k tomu, že naše pokožka a vlasy v průběhu let ztrácejí na atraktivitě.
Nedostatek melaninu může také znamenat nedostatek životně důležitého minerálu – mědi. Melanin a měď také pomáhají hojit poškozenou kůži či kůži spálenou sluncem.
- Zabraňuje vzniku anémie
Lidé s anémií mají v těle nízké množství železa. Měď pomáhá tělu absorbovat železo efektivněji.
Lidé trpící anémií čelí vedlejším účinkům, jako jsou bolesti hlavy, únava, svalové křeče a dokonce i zažívací potíže.
Měď je skvělý pomocník pro osoby s anémií. Pomůže tělu vstřebávat železo nejen do krevním oběhu, ale také do zažívacího traktu a stimulovat uvolňování železa v játrech.
[wp_ad_camp_2]
- Bojuje s trávicími problémy
Měď je známá svou schopností absorbovat se do trávicího traktu. Reguluje funkci hladkého svalstva ve střevě, čímž zajišťuje kvalitní vyprazdňování. Tato regulace zajišťuje kontrolu nad nadýmáním a podrážděním kyselinami
Jak měď cestuje vašimi útrobami, bojuje se škodlivými bakteriemi, eliminuje mnoho symptomů, jako je infekce či podráždění.
- Chrání krevní oběh
Měď je životně důležitá pro zdraví srdce a tepen. Studie prokázaly, že tento minerál pomáhá regulovat funkci krevního tlaku a srdeční frekvence.
Udržuje pod kontrolou hladinu cholesterolu a triglyceridů. Roztahuje cévy a tak udržuje krevní oběh v normě.
[wp_ad_camp_2]
- Zbystřuje vaši mysl
Co by bez naší mysli udržovalo tělo zdravé? Sama mysl však nezmůže nic bez zdravých myelinové pochvy.
Měď pomáhá vytvářet fosfolipidy, které pomáhají regulovat myelinovou pochvu. Tento konkrétní lipid vám pomůže uvažovat rychleji a pomáhá také v prevenci záchvatů.
- Snižuje riziko artritidy
Pro ty, kteří mají artritidu či revma, zvýšený příjem mědi do těla může znamenat úlevu.
Měď má přirozené protizánětlivé schopnosti a může také pomoci posílit vaše kosti a imunitní systém. S výhodami, které poskytuje pití měděné vody, bude váš imunitní systém pracovat tak, abyste snadno předešli nemocem.
[wp_ad_camp_2]
Zde máte 11 důvodů, proč si pořídit měděný džbán
hana
Překlad: hana, Zdroj: 1
Chcete otrávit národ? I malé dítě ví, že neorganická měď z poháru je pro člověka silně toxická. Ve středověku umíralo na tuto otravu mnoho lidí, bylo to dokázáno výzkumem. Přijatelná je pouze měď v organické formě např. v rostlinách. Čaj Roibos jí má hodně. Ajurvéda sice měď používala, ale v krajním případě, když už nic na nemoc nezabíralo, Dnes se to doporučuje dokonce preventivně. I se stříbrem a zlatem je to tak. ˇJsou to především protibakteriální prostředky, zabíjí to bakterie a některé viry. A to proto, protože je je to jed! Průšvih je ale v tom, že měď nemá mozek a vleze do všech buněk, i do Vašich, buňka se poškodí, kovy se vážou na DNA. Také to poškodí mitochondrie a buněčné dýchání. A protože se to pije, vybije to časem i střevní mikrofloru. Takže tak… a jestli mi nevěříte, tak to pijte každý den a uvidíte sami. Je to jako s tou kávou – pomůže na toxu, ale zničí Vám při tom žaludek a ledviny, zvedne tlak, udělá hnědé fleky na kůži , atd.
Jedna vec je netoxicita čistej kovovej medi, iná vec je toxicita jej rozpustných zlúčenín. Meď nie je ušľachtilý kov, teda jej povrch reaguje – na varenie v medených kotlíkoch pošlo už veľa ľudí – a smelo sa dá odhadnúť aj dôvod nízkeho životný veku ľudí po stáročia používania medeného riadu. A to sa už vôbec nebavme o rôznych orientálnych suvenírových džezvách a pod., vyrábaných z pochybných zliatin medi.
A meď a chlórovaná voda? 11 dôvodov, prečo nie čajíček s citrónom z medeného pohára.
http://pdf.truni.sk/e-skripta/vczv1/Chemicke%20prvky%20v%20ludskom%20organizme/data/Cu_more.html
https://www.slovenskypacient.sk/wilsonova-choroba-priznaky-porucha-metabolizmu-medi-cirhoza-pecene-dieta/
Pozor,nie je meď ako meď, pozri video cca od 25. minúty:
http://www.youtube.com/watch?v=YmmaaNo-HSI&t=1s
med a hlinik su nebezpecne
Mate pravdu. Jedine co se musime na-ucit je jak dlouho tyhle kovy pouzivat a v jakem mnozstvi. To same se vztahuje na mineraly a vitaminy.
http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/riziko-z-medene-nadoby