Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
I televize Vám posílá data.
…..kterých si lidé nevšímají. Bylo by dobré se zamyslet nad následujícími řádky. Pokud jste v práci, tak se asi hodně naštvete. Je to jak říkám: ke konci časů Vám musejí říci pravdu. Dnes Vám ji řekli…..
06:54
[wp_ad_camp_1]CO VEŘEJNOSTI NECHTĚNĚ UKÁZALA „VÝMĚNA MANŽELEK“ NA TV NOVA: RODINA BERE NA DÁVKÁCH TÉMĚŘ 40 TISÍC MĚSÍČNĚ
Televizní pořad tak nějak nějak „nedopatřením“ znovu nastolil otázku srovnání příjmů obyčejného pracujícího člověka a cikánské rodiny, kde nikdo nepracuje a přesto má příjmy vyšší než normální rodina s oběma zaměstnanými rodiči. Romská rodina z Výměny manželek dle vlastního vyjádření bere na všemožných sociálních dávkách bratru 38 500,- Kč měsíčně.
Sedm dětí a dva silné kuřáky k tomu jistě není jednoduché uživit. Irenu a Radka peníze až tak moc nepálí. Díky štědrému sociálnímu systému rodina pobírá bezmála 40 tisíc měsíčně! „My jsme na těch dávkách závislí. Chodí dohromady tři,“ vypočítává hlava rodiny s tím, že kromě dávek na děti dostávají i příspěvek na bydlení. Dohromady tedy již zmíněných 38 500,- Kč.
Otec sedmi dětí na obrazovce slíbil, že začne pracovat, ale ani dva měsíce po natáčení se nic nezměnilo. Proč? Odpověď podává jeho manželka Irena: „Práce by tu byla, ale než abych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma.“ Paní ví o čem mluví, sama je již devatenáct let na mateřské dovolené. Nepracuje ani nejstarší dcera, nevyučená šestnáctiletá Radka.
Co tedy umožňuje náš „sociální systém“ čerpat takovéto devítičlenné rodině?
1)Rodičovský příspěvek (nárok na něj má rodič při celodenní osobní řádné péči o dítě do věku 4 let) je 3800 Kč.
2) Příspěvek na bydlení (nárok na něj mají domácnosti s nízkým příjmem, které nezvládají platit náklady na bydlení; řídí se normativními náklady a požádat si o něj může kdokoli, kdo má problémy s placením bydlení a žije ve vlastním nebo pronajatém obydlí).
3)Sociálně slabé rodiny navíc mohou získat i doplatek na bydlení. V tomto konkrétním případě může jít dle kvalifikovaných odhadů o 7000 – 9000 korun.
4)Přídavky na děti (závisí na příjmu rodiny a věku dětí, pohybují se od 500 Kč do 700 Kč na jedno dítě). Na sedm dětí dostanou 4340 Kč.
5)Příspěvek na živobytí (peníze z tzv. systému hmotné nouze, stejně jako doplatek na bydlení). Neurčují je tabulky, ale řídí se skutečnou situací rodiny. V tomto případě 10 000 – 15 000 Kč (odhad).
Po natáčení, za které jim byla vyplacena odměna ve výši 50 tisíc Kč, si však ještě rodina postěžovala, že právě tyhle peníze je připraví o dávky, konkrétně o příspěvek na živobytí. Úřad práce jim totiž tenhle nečekaný bonus započítá jako majetek a sníží jim o něj na několik měsíců dávky.
Co dodat? Jistě, nějakou sociální síť pro nemocné a lidi v momentální tísni jistě musíme mít, ale toto? Kdo z každodenně tvrdě pracujících lidí vydělá, jako manželský pár dohromady 40 tisíc měsíčně čistého? Troufám si říci, že jich je méně než polovina ze všech zaměstnanců.
Socialistický stát nám tedy prostřednictvím i tohoto příkladu cikánské rodiny se sedmi dětmi vzkazuje: Nepracujte, dělejte děti na kšeft a budete se mít lépe! Je to normální?
Je to naprostá urážka lidí, které nechá stát pracovat za 15-20 tisíc hrubého kdekoliv. Výsměch všem poctivým lidem…..
A pamatujte si, je zde diskriminace bílé rasy.
tm
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.