Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Přejeme všem krásné dny
    Přejeme všem krásné dny

    Přejeme všem krásné dny

  • Lidé bez duše se nemohou probudit
    Lidé bez duše se nemohou probudit

    Lidé bez duše se nemohou probudit

  • Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi
    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

  • Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá
    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

Související zprávy

  • Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru
    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

  • Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta
    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

  • Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO
    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

  • Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?
    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

PHARMAGEDON: za svoji smrt draze platíte (díl 1.)

[wp_ad_camp_1]

Farmacie je nová americká mafie, jejíž chemický arzenál má na svědomí více obětí, než kolik jich padlo v obou světových válkách a teroristických útocích dohromady. Zatímco farmaceutické firmy vydělávají miliardy, lidé po milionech umírají. Vyvstává tak otázka, jestli není před námi Pharmagedon s další várkou povinných očkování naplánovaných Centrem pro kontrolu nemocí, z nichž farmaceutickým společnostem potečou další peníze.

PROBÍHÁ TU VÁLKA ZA KONTROLU VAŠEHO (NE)ZDRAVÍ A JE VEDENA FDA, CDC A FARMACEUTICKÝM PRŮMYSLEM A VYPADÁ TO, ŽE VYHRÁVAJÍ.

Přes 70% Američanů užívá denně tu samou formu farmaceutických léčiv, která často způsobuje vedlejší efekty, k nimž se řadí i smrt. Iatrogenní úmrtí, nebo „smrt doktorem“, je považováno za 3. nejčastější příčinu smrti v Americe, mírně řečeno. Někteří experti totiž interpretují údaje o příčinách úmrtí jinak a iatrogenní smrt považují za číslo jedna. Toto tvrzení mají podložené mnoha znepokojivými důkazy. Tyto statistiky nenaznačují nic jiného, než že bychom měli označení „průmysl zdraví“ změnit na „průmysl nemoci“.

Konzervativní odhady ukazují, že Amerika vydá přibližně 20% HDP na zdravotní náklady, to činí tento rok okolo 3,35 bilionu dolarů, což dělá 10,345 dolaru za každého muže, ženu či dítě. Nemocnice představují asi 32%, doktoři 20% a léky na předpis 10%. Za léky na předpis v  roce 2016 Američané utratili rekordních 425 miliard dolarů.

Na samotný očkovací byznys se v současnosti vydá 30 miliard dolarů za rok a Světová zdravotnická organizace stále požaduje vakcinaci navýšit. Do roku 2025 chce rozpočet průmyslu navýšit na 100 miliard dolarů na rok.

Je evidentní, že federální CDC a jejich obchodní partneři potřebují, aby byla veřejnost „v pohodě“ se současnými 69 dávkami doporučených dětských vakcín, plus s dalšími 100 dávkami vakcín doporučených CDC v jejich novém očkovacím plánu pro dospělé. 

Lidé, chtějí po nás, abychom očkovali své rodiny dalšími 271 vakcínami, které jsou ve stádiu vývoje. Nikde však na jejich stránkách nenajdete, že tato agentura, je profitujícím partnerem výrobců vakcín, nad kterými má provádět oficiální dohled pro státní bezpečnost.

V Americe existuje 57 patentů udělených CDC. Některé patenty vakcín zahrnují: chřipku, rotavirushepatitidu AHIVAnthraxvzteklinu, horečku denguevirus západního Niluskupinu A strep, pneumokokové onemocněnímeningokokové onemocněníRSVgastroenteritidujaponskou encefalitiduSARShorečku údolí Rift, chlamydophilu pneumoniae, flavivirovou infekci, lidský rhinovirus, adjuvants, virus canarypox, Fowlpox virus, Sealpox virus a psí chřipku.

KLÍČOVÝ FAKT: CENTRUM PRO KONTROLU NEMOCÍ (CDC) JE FARMACEUTICKÁ SPOLEČNOST ZABÝVAJÍCÍ SE BYZNYSEM  PROFITUJÍCÍM Z NEMOCÍ, KTERÉ ROZSÉVAJÍ PROSTŘEDNICTVÍM VLASTNÍCH VAKCÍN, ZATÍMCO HÁJÍ SVÉ KORPORÁTNÍ ZÁJMY.

FARMACIE JE VELKÝ BYZNYS

Big Pharma je přezdívka, kterou si vysloužil rozsáhlý a vlivný farmaceutický průmysl a jeho obchodní partneři – farmaceutický výzkum a američtí výrobci PhRMA. Tyto mocné společnosti vydělávají stovky miliard dolarů ročně prodejem léků a zdravotnických prostředků. Více než 20% amerického HDP nějak souvisí se zdravotnickým průmyslem.

V USA se toto odvětví významně podílí na ročním rozpočtu amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který je pověřen kontrolovat léky a zařízení, které vyrábí ty stejné společnosti. Zdravotnický průmysl odvážně demonstruje svoji moc, politický a společenský vliv na vlády a národní společnosti, jejich systémy zdravotnické péče, doktory a nemocnice a stejně tak i psychiku amerického lidu.

Celosvětový trh farmaceutik v roce 2014 dosáhl tržby ve výši 1 bilionu dolarů. 10 největších světových farmaceutických firem z tohoto obnosu vytěžilo 429,4 miliardy dolarů. 5 z 10 těchto firem, které sídlí v USA, jsou Johnson & Johnson, Pfizer, Abbot Laboratories, Merck, a Eli Lilly.

S pomocí ohromných zisků a dalších 1100 placených lobistů průmysl získal silný vliv na Capitol Hill. Od roku 1998 do roku 2014 vynaložila farmacie téměř 2,9 miliard dolarů na výdaje za lobbování – více, než kterýkoliv jiný průmysl. Rovněž, v letech 2013-2014, utratila 15 milionů za kampaň. Avšak ohromné množství finančních prostředků, které Big Pharma poskytuje zástupcům vlád a regulačním orgánům je mizivý ve srovnání s miliardami, které ročně investuje do přímé reklamy a propagace pro spotřebitele. USA je jednou ze dvou zemí na světě, jejichž vlády povolují televizní reklamy na léky na předpis. Jeden jediný výrobce, Boehringer Ingelheim, vynaložil v roce  2011 464 milionů na propagaci jejich krevního ředidla Pradaxa v reklamách. Následující rok prodej léku překročil zisk 1 miliardy dolarů.

Big Pharma podněcuje oslabování objektivity i těch nejčestnějších odborníků v oblasti zdravotnictví a povzbuzuje je k přílišnému předepisování léčiv. Uvažte tato čísla:

  • Reklama místo výzkumu: Na každý 1 dolar vynaložený na „základní výzkum“ Big Pharma utratí 19 dolarů za propagační akce a reklamu.
  • Distribuce léků: Farmacie v USA má jednoho obchodního zástupce na každých 5 doktorů na pracovišti.
  • Sponzorství sympozií a lékařských konferencí: Výrobci léků a zdravotních prostředků si vydržují doktory a marnotratně za ně utrácí. Tyto výdaje pokrývají stravu, cestování, semináře a konference, které někdy vypadají spíše jako dovolená.

Mnoho lékařských časopisů, včetně časopisu Industry Standards of the American Medical Association, aktivně soupeří o pozornost farmacie poskytující provize za reklamy, označujíc sami sebe za nejlepší cestu pro farmaceutické společnosti k zasažení těch správných čtenářů.

Spojené státy, na rozdíl od ostatních vyspělých zemí, umožňují farmaceutickým společnostem účtovat si v případě, že se při stanovování cen nedaří vzájemně dohodnout, jakoukoliv cenu. Jinými slovy, tyto společnosti si účtují tolik, co trh snese. Například Solvadi, jejichž jedna pilulka proti žloutence typu C stojí 1000 dolarů, což v období od dubna do června v roce 2015 činilo 3,5 miliardy dolarů.

The United States, unlike other developed countries, allows pharmaceutical companies to charge whatever they want, if they do not collude with one another in setting the prices. In other words, these companies can charge whatever the market will bear. For example, Solvadi, Gilead’s hepatitis C drug, costs $1,000 for each pill, which amounted to sales of $3.5 billion between April and June of 2015.

Kongres pod vlivem farmaceutických lobbistů, neumožnil společnosti Medicare vyjednávat o cenách léků, jako to dělá většina systémů zdravotní péče, HMO a některé pojišťovny. V těch zemích, které s Big Pharmou vyjednávají o cenách jejich národního plánu pojištění, se většina léků prodá za mnohem méně peněz.

V listopadu 2015 došlo k fúzi amerického podniku Pfizer a irského Allergen – hnutí známé jako „inverzní transakce“. Pfizer se vzdal svého korporátního občanství ve Spojených státech, aby mohl snížit svoji daňovou výměru o celé miliardy. Další efekt slučování podniků je redukce počtu konkurentů, což vedlo ke zdvojnásobení až ztrojnásobení cen léků a v některých případech i k nárůstu ceny o 1000%. Za normálních okolností jsou nové ceny léků stanoveny jen o trochu vyšší než jsou ceny konkurenčních produktů na trhu, což obvykle vede ke zvýšení cen starších léků. Ale jestliže má společnost malou konkurenci nebo pokud dojde k fůzi s konkurenčními podniky, následná nedostatečná či snížená konkurence znamená, že ceny léků budou vypadat tak, jakkoliv si bude společnost přát.

Big Pharma je průmysl, který generuje vyšší zisk, než kterýkoliv jiný průmysl a není mu cizí občas uhradit pár miliardových pokut za zanedbání povinné péče, koluze a nadměrné spoplatňování – to jsou jen náklady na podnikání. Průměrné marže Big Pharmy se pohybují od 42% do 10%, průměrně tedy okolo 20%. Pfizer, největší světová farmaceutická společnost, dosáhla v tomto roce zisku ve výši 42%. Minulý rok dosáhlo 5 farmaceutických firem zisku ve výši 20% a více – Pfizer, Hoffmann-La Roche, AbbVie, GlaxoSmithKline (GSK) and Eli Lilly. Když některé léky stojí 100 000 dolarů, zatímco jejich výrobní cena je pouze nepatrný zlomek této částky, není těžké pochopit, proč se zisky pohybují tak vysoko.

pokračování příště

[wp_ad_camp_1]

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
8.5.2017 09:22

Podle španělského zákona také platí, že neprojevila-li zesnulá osoba za svého života jinou vůli, předpokládá se, že lze její orgány darovat. Tentýž princip platí ve Francii od 1. ledna 2017.
https://zpravy.tiscali.cz/pomahaji-i-po-smrti-drzi-prvenstvi-v-darovani-organu-296980

smrdutá mrtvola Václava Havla
smrdutá mrtvola Václava Havla
7.5.2017 09:52

https://cz.sputniknews.com/svet/201705075243034-vedci-ochrana-organizmus-obezita/
Použití skořice může ochránit organismus před obezitou, cukrovkou a nedostatkem inzulínu,