…..“VLÁDA TO S NÁMI MYSLÍ DOBŘE, TAK DOBŘE. PROTO NÁM MUSÍ NEUSTÁLE LHÁT…. Musím se přiznat, že jsem za celý svůj život neslyšel jednu pravdivou informaci, vše se ukázalo nakonec, že je vše lež a podvod….

17:27

 

Advokát podal návrh na zrušení nouzového stavu, vláda prý lže

Advokát sdělil, že samotný nouzový stav pokládá za přiměřený, že ale trvá na tom, aby byl vyhlášen v souladu s právem. Mluvčí soudu Markéta Puci uvedla, že instituce má na projednání návrhu zákonnou lhůtu v délce 90 dní.

Zahumenský podal návrh jménem své manželky Venduly. Oběma vadí postup premiéra Andreje Babiše (ANO). „Hlavním důvodem je to, že premiér porušuje ústavní zákon a zákony, nesvolal ústřední krizový štáb, nepostupuje od počátku podle pandemického plánu, lidé nejsou pravdivě informováni, Babiš zneužívá situaci pro svoje PR a pro svoje podnikání,“ uvedl právník.

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

„Zdůrazňujeme, že považujeme za přiměřené, aby byl vyhlášen nouzový stav, ale domníváme se, že vše musí probíhat jinak – zejména na základě úzké spolupráce širokého týmu odborníků, na základě jejichž doporučení bude teprve jednat vláda,” vysvětlil Zahumenský. Zdůraznil, že omezení základních lidských práv musí být v demokratickém právním státě vždy řádně zdůvodněno, což se zatím podle něj neděje.

Vláda prý lže

V tzv. návrhu na zrušení opatření obecné povahy označil Zahumenský za odpůrce v dané věci vládu a ministerstvo zdravotnictví. Vedle usnesení o vyhlášení nouzového stavu z 12. března napadl také dvě následující opatření, kterými Babišův kabinet 14. a 15. března přijal krizová opatření ohledně zavření části obchodů a zákazu volného pohybu lidí. Návrh směřuje i proti opatření, které 10. března zakázalo přítomnost žáků a studentů ve školách.

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

„Vláda ústy premiéra Babiše lidem neustále lže, překrucuje pravdu a informace nesděluje tak, aby bylo jasné, že reaguje na základě promyšlené strategie, zejména s ohledem na nebývalé dopady na zdraví lidí a na podnikání,” stojí v návrhu.

„Nejkřiklavějším příkladem tohoto obludného chaosu jsou roušky pro zdravotníky,” dodali autoři. Vláda podle nich nemá žádný reálný plán ani ho nikdy neměla.
Zahumenský na svém webu uvedl, že již s manželkou zaplatili soudní poplatek ve výši 20 000 korun a že soudu na dotaz sdělili, že trvají na ústním projednání věci.

Zdroj: (1)

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.