Starší Američan Bill Oxley na smrtelné posteli řekl, že pracoval jako agent CIA a že byl zapojen do smrti slavného zpěváka reggae Boba Marleyho. Oznámil to portál The Daily Star.
[wp_ad_camp_2]

Podle 79letého Oxleyho se Bobu Marleymu představil jako zpravodaj New York Times, který s ním chtěl udělat rozhovor. A pak mu předal malý dárek.

„Předal jsem mu pár slavných tenisek od firmy Converse, které měly odpovídat jeho velikosti. Když se pokusil vyzkoušet pravou botu, zakřičel: ‚Aaaau.‘ Byla to injekce… V tu chvíli jsem si uvědomil, že už nebude dlouho naživu,“ cituje portál slova Oxleyho.

Oxley oznámil, že uvnitř tenisky byla jehla s preparátem, který způsobuje rakovinu. Podle jeho slov v těchto letech po celých USA došlo k vlně záhadných smrtí takzvaných kontrakulturních činitelů.

Celkem od roku 1974 do roku 1985 americká vláda údajně organizovala vraždy dalších 17 lidí z ideologických důvodů. Oxley také vyprávěl, že i po injekci udržoval kontakt s Bobem Marleym a poskytoval mu rady ohledně léčby rakoviny.

Bob Marley zemřel na rakovinu ve věku 36 let v roce 1981. V roce 2014 vědci, kteří analyzovali pozůstatky umělce, dospěli k závěru, že hudebník trpěl vzácnou formou rakoviny, která nepostupuje pod vlivem slunce, ale z jiných důvodů.

Verze o vraždě Boba Marleyho byly vyjádřeny už dříve. Od roku 1976 se zpěvák, podporovaný miliony fanoušků, snažil přilákat různé politické strany, včetně labouristické strany Jamajky, kterou kontrolují Spojené státy. Nicméně do konce života hudebník zůstával daleko od politiky.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.