…..a potom politici půjdou do fabrik, aby vydělávali na lidi, kteří nikdy u nás pracovat nebudou a budou pobírat jenom přídavky na děti….

10:27

AJ MIROSLAV LAJČÁK ZAVÁDZA ĽUDÍ. V MARAKÉŠI SA UŽ NIČ MENIŤ NEBUDE.

Lajčákov podvod. V Marakéši sa nič meniť nebude!!!!!

 

Co na to tlupy arcizločineckých vyvrheľov a odpadu slovenského národa z vysokej politiky, ktorý ohrozujú našu národnú bezpečnosť, identitu a suverenitu…..

Predali dušu luciferovi satanovi = Globalny migračny Pakt, NWO.

 

Stanovisko ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka ku globálnej migračnej dohode vyzerá zdanlivo principiálne, v skutočnosti sa však všetko iba prispôsobuje jeho prezidentským ambíciám. Miroslav Lajčák nemôže od podpory tohto dokumentu cúvnuť, lebo ako bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN je jeho spoluautorom. A keďže Robert Fico ho potrebuje ako kandidáta Smeru, vymysleli spôsob ako nedráždiť ľudí: vraj najúčinnejšou obranou záujmov Slovenskej republiky v otázkach migrácie je predniesť naše výhrady priamo na konferencii v Marakéši, čím sa vraj dosiahne, že „naše národné stanovisko sa stane súčasťou oficiálnych dokumentov konferencie“. Lenže to je podvod. V Marakéši sa nič meniť nebude.

Tí, ktorí s dokumentom nesúhlasili, na konferencii nebudú a pripomienky ostatných sa len zaprotokolujú, ale neobjavia sa v konečnom texte dohovoru. Postoj ministra Lajčáka tak nie je riešením, ale súčasťou problému, lebo opäť len zavádza, zahmlieva a zneisťuje ľudí.
Možno súhlasiť s viacerými jeho argumentmi, ktorými poukazuje na to, že stanoviská odporcov dohody sú na mnohých miestach demagogické až lživé. Ale on v tejto chvíli nerobí nič iné.

Keď Miroslav Lajčák tvrdí, že presadzuje „víziu Slovenska, ktoré je demokratické, európske a ktoré je súčasťou riešení“, treba mu položiť otázku, prečo sa nedrží tejto línie v prípade spoločnej európskej obrany. Prečo opustil európske riešenia, prečo trhá jednotu EÚ a prečo sa pridal na stranu Spojených štátov ako poslušný vazal, čím zradil Európu. Ak sa pohŕdavo vyjadruje, že „všetci riešia našu malú zápecnícku politiku“, prečo s takou razantnosťou nepresadzoval Dohovor OSN o zákaze jadrových zbraní, ktorý už podpísala drvivá väčšina členských štátov svetovej organizácie, ale Slovensko z jeho iniciatívy nie, lebo si to neželali Spojené štáty. Kde je tu slovenský záujem? A kde je tu záujem ľudstva? Prečo Lajčák nevenuje toľko energie na zastavenie vojen a riešenie klimatickej zmeny a namiesto toho presadzuje dokument, ktorý síce nie je taký nebezpečný ako strašia jeho odporcovia, ale je zmätočný a celkom iste nebude fungovať? Uvedomujú si vôbec voliči Smeru, že ich minister dlhodobo zastáva postoje, ktoré sú blízke skôr Františkovi Šebejovi, Pavlovi Demešovi či Eduardovi Kukanovi ako ľavici?

A je tu ešte jedna zaujímavá súvislosť tohto sporu. Slovenské politické elity si prehadzujú problém ako horúci zemiak. Pred dvoma rokmi, 19. septembra 2016, schválili šéfovia štátov a vlád 193 členských štátov OSN Newyorskú deklaráciu pre utečencov a migrantov. Dokument vyzýval krajiny sveta, aby zvyšovali počty presídlených utečencov, chránili ich ľudské práva a posilňovali humanitárnu pomoc. Za Slovensko podpísal deklaráciu prezident Andrej Kiska. Ten sa však do súčasnej diskusie nezapája a ponecháva to na rezort diplomacie. Kto sa chystá podpísať v Marakéši dokument v mene Slovenskej republiky? Prečo Andrej Kiska doteraz mlčal, ak si stojí za svojím podpisom? Opäť sa len priveľmi taktizuje a nehrá sa čistá hra. Slovensko by nemalo podpisovať dokumenty, v ktorých neexistuje vnútropolitický konsenzus. To najmenej, čo táto už aj tak dosť polarizovaná spoločnosť potrebuje, sú nové kultúrne vojny.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.