Koronavirus v Číně: dosavadní zprávy hromadných sdělovacích prostředků hlavního proudu v České republice o něm jsou mezitím stále hrozivější.

Zprávy o situaci ohledně nového koronaviru pocházejícího údajně z Číny se množí a jsou stále spletitější. Proto nyní nechci přidávat další, a situaci pro zdejší čtenáře dělat ještě nepřehlednější. Uvedu jen tři další okolnosti, které souběžně s tím akutně pozoruju a které snad stojí za pozornost, protože v rachotu koronavirové bouře zanikají. Přičtěte si je prosím k obrazu nynější situace a zůstaňte prosím v klidu. Protože to, co se teď asi má stát, se patrně stane, bylo to tak asi předurčeno a nelze to změnit..?

V podstatě končí oslavy Nového roku v Číně a ve 02:00 hodiny středoevropského času po víkendové přestávce se znovu otevřou akciové trhy, nejprve v časovém pásmu Číny a Japonska (Tokio, Peking, Šang-Hai, Hong-Kong) a pozorovatelé připouštějí, že kvůli tamní krizi ohledně koronaviru se tedy v noci na pondělí našeho času, tam, od východu, začne šířit celosvětový kolaps peněžnictví a postupně navazující kolapsy ostatních systémů.

Těsně před tím, než probleskly první zprávy o koronaviru, tým amerických vědců, který seřizuje Hodiny Soudného dne světa, oznámil (tuším v pátek ráno našeho času), že Hodiny posunul ještě o 20 sekund blíž k půlnoci, a na Hodinách Soudného dne tak lidstvu zůstává místo dosavadních 120 sekund už jen posledních 100 pomyslných sekund do začátku závěrečné Apokalypsy. Tak neblahý časový údaj nemá v celé době existence Hodin od r. 1947 obdoby. Dosud nikdy nebylo lidstvo podle názoru toho nezávislého týmu vědců tak blízko ke konečné katastrofě. Veřejné oznámení o tom velmi rychle zaniklo v rachotu zpráv o koronaviru, ale je velmi výmluvné a významné!

Online kamera zobrazující živě Zeď nářků a kupoli mešity Al Aksá v Jeruzalémě poskytuje někdy od chvíle oznámení o Hodinách jakýsi podivně zastřený obraz, který jsem tam dosud nikdy neviděl. Snad se jen po silném dešti zamlžilo sklo, které zvenku chrání objektiv té kamery, ale působí to divně a je také divné, že tu domnělou poruchu dosud neodstranili. V Izraeli je dnes totiž běžný všední den (neděle), a pokud někdy bylo sklo chránící kameru zapršené, vždy to velmi rychle odstranili. Ta kamera vždy buď fungovala správně, nebo nefungovala vůbec, ale tenhle stav „něco mezi tím“ jsem tam ještě neviděl. Je to divné, snad to brzy odstraní.

Nastal čas uklidnit se a vyčkat, jak se věci vyvinou. Zatím asi nemůžeme dělat nic lepšího než čekat. Pro uklidnění můžeme do té doby rozjímat při hudbě. Zde například kapela Aerosmith s písní Dream On (Snivě rozjímat): https://www.youtube.com/watch?v=MqZcg68QfE4.

A tady kapela Eagles s písní Hotel California, končící údajně nejkrásnějším kytarovým sólem všech dob: https://www.youtube.com/watch?v=V3TH3BOx2g4.

Přemítá se o tom, o čem vlastně ta píseň je, ale zaznívá v ní kromě jiného, že: „…všichni jsme tady vězni, ale jsme tu z vlastního rozhodnutí, můžete se odtud kdykoli odhlásit, ale nikdy odtud nemůžete odejít…“. V tom svrchovaně podezřelém hotelu California, který může být ráj i peklo současně.

Napsal Kocour Mourek, 26.1.2020, 19:54 hodin

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.