Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

Alarmující nárůst rakoviny v Česku díky EM vlnám.

…..je nejen zarážející, ale hlavně od některých entit požadovaný. Varuji neustále mnoho lidí o problémech vyskytujících se kolem nás, GMO potraviny, chemikálie v potravinách, chemická strava z fast foodů (5-10% složky bio) mikrovlné trouby a lidská pohodlnost, očkování a mnoho jiného. Máte doma WIFI a dáváte si mobil k hlavě? Nikoho z politiků nezajímá, že si dokonale ozařujete mozek vysokou intenzitou záření a proto povolilují opět vyšší intenzitu mikrovlného záření z wifi a mobilu a antén mobilních telefon (jako nezávadnou), i když se dnes ví ŽE ZPŮSOBUJE RAKOVINU. Poděkujte „INTELIGENTNÍM POLITIKŮM“ kteří schvalují věci o kterých nic nevědí…..

13:54

[wp_ad_camp_1]

Když lidé pouvažují, že sám BABIŠ  se chlubil, že skupuje mnoho nemocnic či staví nemocnice, vidí pro budoucnost velký byznys právě ve zmíněném oboru.

Politici opět selhali, lidem může jít o zdraví i o život a je to vůbec nezajímá: Alarmující nárůst rakoviny v Česku a rizika Babišova EET. A co má cenu zlata?

Popisek: Andrej Babiš s právě sněmovnou schváleným zákonem EET o elektronické evidenci tržeb spojuje svou politickou existenci.

Tristní výkon opět podali čeští politici při nekonečných debatách o zavedení elektronické evidence tržeb. Platí to o zástupcích všech stran. Po desítkách hodin planých diskusí v parlamentu i v médiích nedokázali zabránit tomu, aby byl schválen zákon, který přináší nejen obrovské riziko zneužití dat, ale i poškozování zdraví podnikatelů a jejich zaměstnanců.

Středeční debata v parlamentu k zákonu o elektronické evidenci tržeb prozradila mnohé. Tak například, jak špatné máme zákony. Podstatnou část diskuse totiž opět zabraly spory, co je a co není porušení zákona o jednacím řádu sněmovny. Výsledkem je, že tisíce českých podnikatelů musí další měsíce čekat, jestli Ústavní soud rozhodne, zda bude čerstvě schválený kontroverzní zákon platit, či ne. Řešit přitom bude nejspíše marginálie, například, zda dostali poslanci opozice dostatečný prostor pro prezentování svých názorů. Bohužel tak nejspíše nedojde na to podstatné, tedy na obsah zákona a jeho dopad na nejméně milion českých podnikatelů v oblasti rizik.

Informace s cenou zlata

Zatímco se členové vládní koalice jednoznačně na přijetí zákona shodli  bez sebemenšího zaváhání (a ještě si k tomu zatleskali), Česká televize vzápětí odvysílala debatu, v níž zazněla alarmující fakta. Ve večerním pořadu na ČT 24,  věnovanému registru účtů a ochraně osobních údajů, vystoupili odborníci, kteří jednoznačně vyvrátili neustálá tvrzení ministra Babiše, že nehrozí žádné zneužití dat.  Konstatovali naopak, že data, nashromážděná prostřednictvím EET,  budou mít značnou hodnotu a k tomu, aby je někdo získal stačí málo loajální pracovník finančního úřadu. Jiří Nápravník, expert na IT bezpečnost, je přesvědčen, že obavy podnikatelů jsou zcela oprávněné.  „Pro konkurenci  mají tyto informace  cenu zlata,“ uvedl. Vyjádřil také vážnou pochybnost, že získaná data budou  potřebně ochráněna.

WHO varuje!

Nejde však zdaleka jenom o bezpečnost dat, ale také samotných podnikatelů. Jak již Krajské listy před časem uvedly, elektronická evidence tržeb přináší také vážné riziko ohrožení zdraví kvůli tomu, že podnikatelé budou muset být neustále připojeni na internet, většinou prostřednictvím wifi sítí. Podle světové zdravotnické organizace jsou totiž elektromagnetická pole všech frekvencí jedním z nejrychleji rostoucích vlivů na životní prostředí  s potencionálním škodlivým dopadem na lidské tělo. WHO proto doporučuje řídit se principem předběžné opatrnosti a podobná zařízení používat v nejmenší možné míře.  Potencionální škodlivostí se zabývala také Rada Evropy a doporučila členským státům EU, aby přijala  přiměřená opatření ke snížení expozice elektromagnetickými poli, zejména  z mobilních  telefonů a wifi sítí a realizovala masové osvětové kampaně. V důsledku této výzvy již některé země EU, například Bavorsko nebo  Francie, zakázaly používání bezdrátových sítí ve školách, knihovnách, apod.  Studie, provedená v Bavorsku, navíc zjistila, že lidé vystaveni elektromagnetickému poli, trpí bolestmi hlavy, poruchami koncentrace nebo silnou únavou.

Proč mlčí?

Obrátili jsme se proto znovu na poslance, kteří zákon prosazovali, či proti němu naopak aktivně bojovali. Bohužel, naprostá většina z nich na naše dotazy vůbec nereagovala a možná rizika, související se zavedením elektronické evidence tržeb, zcela ignoruje. Velkým překvapením  pro nás například bylo mlčení předsedy Výboru pro zdravotnictví PSP profesora Rostislava Vyzuly (ANO), experta z Masarykova onkologického ústavu v Brně. Ten v rozhovoru pro časopis Instinkt připustil, že se  ve své ordinaci potkává s pacienty, jimž se objevil nádor na mozku přesně v místě, kde dlouhodobě drželi telefonní přijímač. Je přitom  jednou z osobností hnutí ANO, které zavedení nebezpečné EET tvrdě prosadilo. Jako onkologovi je mu jistě znám například  varovný, raketový nárůst rakoviny štítné žlázy, kde jsou právě různá záření hlavním podezřelým faktorem.  Jedinou čestnou výjimku tvořila Miroslava Němcová (ODS). Její odpověď přinášíme níže v plném znění.

Miroslava Němcová: Další klacek pod nohy malých živnostníků

„Komunikační technologie jsou bezesporu neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Bez mobilního telefonu, tabletu a všudypřítomné wi-fi sítě si již mnozí z nás neumí svůj den představit. Tato zařízení neuvěřitelně usnadnila mezilidskou komunikaci a posunula ji na zcela novou úroveň. Na druhou stranu tyto přístroje vyzařují elektromagnetické vlny, o jejichž vlivu na lidské zdraví se vedou dlouhodobě spory mezi vědci i výrobci.

Netroufám si posoudit, na které straně leží pravda. Jistě však nelze zdravotní rizika podceňovat. Zároveň také není žádoucí vyvolávat u veřejnosti zbytečnou paniku. Například některé kroky, jež podnikla Francie, jdou již za rámec zdravého rozumu (pokutování reklam, kde dotyčný telefonuje s mobilem u ucha). Restriktivní opatření málokdy vedou k zamýšlenému cíli. Podobně jako nezakážete lidem kouřit a neodradíte je varovnými nápisy na krabičkách cigaret, i když nikotin prokazatelně škodí zdraví, nelze jim ani zakázat využívat moderní technologie, které již k jejich životu zkrátka neodmyslitelně patří. Přistoupit k jisté obezřetnosti a rozumnému využívání telekomunikačních technologií přece může každý z nás individuálně. Stejně tak je rodič schopen posoudit, zda jsou jeho děti v nadměrném kontaktu s těmito zařízeními a jednoduše jejich užívání v rodině omezit. S ohledem na dosavadní nejednoznačné výsledky vědeckých studií jsem přesvědčena, že by měl každý jednotlivec začít především sám u sebe a sám si najít přirozenou rovnováhu mezi digitální a osobní komunikací, na kterou možná mnozí z nás zapomínají.

Pokud jde o otázku EET, vidím zde pro živnostníky hlavně nebezpečí z narůstající byrokratické zátěže, která je přetěžuje a bere jim čas, energii i peníze, které potřebují pro svůj dobrý výkon a udržení své firmy. Již dnes mám informaci o tom, že řada zejména malých živnostníků na venkově chce kvůli zavedení EET (jako dalšího byrokratického břemene) skončit. To je alarmující. Drobní živnostníci nic od státu nechtějí, nemají dovolené, svátky a další výhody, přesto jim vláda hází další a další klacky pod nohy.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na [email protected].           

 Vložil: Adéla Hofmanová
Převzata z následujícího zdroje: Krajské listy Praha.
[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře