…..moc času jim nezbývá, počítají ho na hodiny, a proto se snaží o to aby byla co nejrychleji zažehnuta. Odpověď rusů na „omylem bombardované cíle“ byla zcela jasná….

09:54

Rusi odpovedali na americké bombardovanie sýrskej armády raketami Kalibr. Zabili 20 príslušníkov americkej, izraelskej a britskej rozviedky

Aleppo 22. septembra 2016 (HSP/Foto:Facebook)

[wp_ad_camp_1]

Dňa 17. septembra 2016 bombardovali americké lietadlá pozície sýrskej armády v Deir-ez-Zor, pri ktorých padlo 62 sýrskych vojakov a takmer 100 vojakov sa zranilo. Útočili 2 stíhačky F-16 a bitevníky A-10. Krátko po leteckom útoku zaútočili na pozície sýrskej armády jednotky teroristov, čo vyvoláva dojem, že letecký útok, za ktorým nasledoval útok teroristov predstavovali skoordinovanú vojenskú akciu. Oficiálny Pentagon sa za bombardovanie pozícií sýrskych vládnych vojsk samozrejme ospravedlnil, potvrdil že išlo o chybu v koordinátoch

Raketa Kaliber
Raketa Kaliber

Včera vyšla na iránskom serveri farsnews.com informácia o ruskom útoku raketami Kaliber na tajný bunker, komunikačné a veliteľské centrum v Dar Ezza v západnej časti Aleppa v blízkosti hory Samaan, ktorá je známa množstvom jaskýň a podzemných priestorov. (Prvotná informácia v tlači hovorila o útoku sýrskeho a ruského letectva).

Pri útoku raketami Kaliber bol bunker zničený a zahynulo približne 20 amerických, izraelských, britských, saudských, tureckých a katarských dôstojníkov rozviedky, ktorí riadia činnosť teroristov i “umiernenej opozície”.

Rakety Kaliber vystrelili ruské bojové lode, operujúce v blízkosti sýrskeho pobrežia. Operácia pri ktorej Rusi zlikvidovali centrum zahraničnej rozviedky v Dar Ezza podľa odborníkov oslabí bojové operácie teroristov v oblasti Aleppa a Idlibu.

Ruská odpoveď teda nenechala na seba dlho čakať a ukázala, že Rusi sú v Sýrii ochotní pritvrdiť. Zatiaľ sa ruská strana za likvidáciu bunkra s cudzími špecialistami z dôvodu chybných koordinátov oficiálne neospravedlnila.

Zdroj (1)

A zde je ještě jeden článek v angličtině.

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.