Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Americká armáda sa pripravuje bojovať na uliciach amerických miest

…..dle posledních zpráv se začínají ve městech USA odehrávat občanské nepokoje, které mohou způsobit destabilizaci celé USA. O to se nejvíce snaží SOROS, který všem lidem kteří vyvolávají umělé nepokoje, dobře platí….

06:54

 

Americká armáda sa pripravuje bojovať na uliciach amerických miest

[wp_ad_camp_2]

Ilustračné foto: shutterstock

Americký nezávislý portál SHTFplan.com publikoval článok autora Mac Slavo s názvom „Army Preps for Urban Warfare in MegaCities“.

Autor článku tvrdí, že Pentagón a štruktúry národnej bezpečnosti USA sledujú narastajúcu nespokojnosť a destabilizáciu v amerických mestách, ako aj rýchlo sa vyvíjajúce globálne demografické procesy. Tie sa prejavujú aj v tom, že ľudia opúšťajú vidiecke prostredie a sťahujú sa do mestských aglomerácii.

V blízkej budúcnosti sa mestské nepokoje a konflikty môžu stať v USA veľkým problémom a vojenské jednotky i špeciálne jednotky polície budú musieť vedieť v týchto konfliktoch úspešne zasahovať. “Boj v meste patrí k najťažším druhom bojov a scény z Bagdadu sa veľmi rýchlo môžu stať v USA realitou. Polícia a armáda o tom vedia, a snažia sa nič nenechať na náhodu,” píše vo svojom článku autor.

Destabilizovať situáciu v mestách môžu imigranti, nelegálni migranti, teroristi, politickí aktivisti, ktorí burcujú do protestov, môžu vzniknúť rasové nepokoje. Situácia môže vyústiť do obrovského výbuchu deštrukcie a nenávisti, mestá môžu byť blokované a destabilizované, pričom ak sa nepodarí relatívne rýchlo dostať situáciu pod kontrolu, hrozí že sa požiar vzbúr a revolty rozšíri po celých USA.

Max Slavo pripomína, že v posledných rokoch sa uskutočnilo niekoľko špeciálnych cvičení amerických vojenských jednotiek i jednotiek Národnej gardy, ktoré nacvičovali simulované akcie boja v amerických megapolisoch, spoluprácu s políciou, scenáre boja s teroristami v čase ekonomickej krízy a pod. Nacvičovali sa aj techniky nútenej internácie obyvateľstva v zberných táboroch, pripravovali sa postupy a systém zásobovania obyvateľstva v podmienkach občianskej vojny.

Autor píše, že mnohí Američania žijú na hrane ekonomického prežitia, v prípade ozbrojenej revolty už nemajú čo stratiť. Ak vznikne ekonomická nestabilita, všetky americké megametropoly budú zápasiť s rovnakými problémami. Polícia a armáda budú musieť veľmi tvrdo a rozhodne jednať, aby situáciu zvládli, ináč sa mestá ako New York, Los Angeles, Chicago, Houston, Pittsburg a pod. stanú požiarom, ktorý zapáli celé USA.

V článku potom Max Slavo venoval podrobnejšiu pozornosť cvičeniu Vigilant Guard 2010, v ktorom americkí vojaci nacvičovali boj proti skupinám amerických ozbrojených obyvateľov. S odvolaním sa na portál Public Intelligence potom autor článku informoval o cvičení na vojenskej základni Lewis-McChord pri Washingtone, kde cvičili malé jednotky americkej armády systém získania kontroly v mestách za každú cenu.

Ako inštruktori pôsobia pre americkú políciu a armádu aj odborníci zo špeciálnych jednotiek. Napríklad major John Spencer, bývalý inštruktor amerických Rangers píše: „Každoročne sa zvyšuje počet obyvateľov v mestách, geometrickým radom sa zvyšuje počet megapolisov. Polícia a armáda nie je dostatočne pripravená zvládnuť situáciu v mestách, ak sa vymkne kontrole. Nemáme dostatok skúsených jednotiek a príslušníkov polície a armády, ktorí by dokázali násilnej destabilizácii zabrániť.”

„Počas celej histórie sa ozbrojené sily vždy snažili vyhnúť bojom v mestách. Boje v mestách predstavujú najnáročnejší spôsob boja a vždy sa nesú v znamení veľkých strát. Vojenské sily musia získať návyky a tréning, aby dokázali v týchto bojoch úspešne zasahovať,” uviedol major John Spencer.

Bývalý náčelník štábu pozemných vojsk USA, generál Milley uviedol, že v minulosti armáda častejšie zasahovala v otvorenom priestore, stratégia boja v mestách sa špeciálne nenacvičovala. Sitácia sa však radikálne mení. Boje v megapolisoch sa môžu stať realitou a armáda USA stále nie je schopná úspešne v podmienkach mestských bojov existovať.

Generál Milley okrem toho uviedol, že v rámci NATO Urbanization Project sa simuloval fiktívny konflikt v megapolise v roku 2035. Pri cvičení sa mala americká vojenská brigáda prebojovať do centra mesta, viesť úspešné bojové operácie proti silám miestneho odporu a získať mesto opätovne pod svoju kontrolu. Simulácia ukázala, že americká brigáda nedokázala situáciu stabilizovať, utrpela vysoké straty, rovnako ako civilné obyvateľstvo a teroristi.

Americkí stratégovia momentálne skúmajú mestské boje v najnovšej histórii. Sarajevo (1992 – 1995), Mogadisho (1993), Groznyj (1994-1995 a 1999-2000), Bagdad (2003), Fallúdža (2004). Nachr al Bared v Libanone (2007), Doneck 2014-2015. Cenné skúsenosti získali z postupu ruských vojsk v Groznom a vo Fallúdži.

Americký dôstojník a špecialista Amos Fox, ktorý na americkej vojenskej akadémii vo West Pointe prednáša tematiku mestských bojov, vychádza najmä z ruských skúseností v Groznom a izraelských skúseností v okupovaných oblastiach Gazy. Momentálne rozoberá ruskú a sýrsku taktiku v Aleppe, ktorú z vojenského hľadiska hodnotí ako nesmierne úspešnú a ako pozitívum vníma aj minimum strát medzi civilným obyvateľstvom. Nová americká stratégia boja v meste ráta s využitím dronov, kotlami a parcelizáciou celej aglomerácie i s násilnou internáciou obyvateľstva vo vybraných táboroch.

Americkí experti sa obávajú najmä teroristických útokov. Existujúce „no go zóny” v niektorých európskych metropolách sú pre nich mementom,

Američania nechcú, aby situácia v amerických mestách dospela až to takéhoto stavu, džihádistov považujú za obrovskú hrozbu pre USA.

Podľa amerických odborníkov sú teroristi v Sýrii a Iraku majstrami taktického boja v meste. Ak ich skúsenosti získajú aj bojovne naladení obyvatelia megapolisov v USA, ktorí majú dostatok zbraní a munície, bude to pre USA znamenať obrovský problém. V mestských bojoch v USA sa pravdepodobne nebude dať využiť technická prevaha ťažkých zbraní.

V amerických podmienkach nebude môcť americké letectvo napríklad podnikať kobercové nálety na obytné štvrte, ako to robí v posledných mesiacoch v irackom Mosule a robilo vo Fallúdži v roku 2007, či svojho času vo Vietname. Aj keď cynici hovoria, že u Američanov nie je nič vylúčené, dôkazom sú Nagasaki a Hirošima, ktoré USA zničili, keď sa už vojna chýlila ku koncu.

Mnohí kritici a nepriatelia USA tvrdia, že v prípade vnútorného konfliktu v USA nie je ani tak dôležité kto nakoniec vyhrá, dôležité je len to, aby uvedený vnútorný konflikt v USA trval čo najdlhšie a bol čo najviac krvavý.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře