WASHINGTON | V Bílém domě v úterý prohlásil, že Washington je spolu se svými spojenci připraven reagovat na možný „chemický útok“ ze strany syrských vládních sil. Ruské ministerstvo obrany však dříve varovalo, že syrští teroristé plánují provokaci s falešným útokem, ze kterého obviní syrskou armádu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

 

„Chceme být naprosto přesvědčiví, naším zásadním postojem nadále je, že pokud se prezident Bašár al-Asad opět rozhodne použít chemické zbraně, Spojené státy spolu se svými spojenci budou rychle a náležitě reagovat,“ stojí v tiskovém prohlášení zveřejněném Bílým domem v úterý.

Bílý dům nazval situaci v provincii Idlib nezodpovědnou eskalací.

Provincie Idlib patří mezi deeskalační zóny a je to poslední útočiště teroristických sil, které v oblasti podporují Spojené státy, materiálně i propagandisticky.

Situace v provincii začala eskalovat poté, co Damašek zahájil přípravy útoku a když se objevily zprávy o možném použití chemických zbraní. Moskva varuje, že ozbrojenci připravují provokaci s užitím chemických zbraní, aby pak obvinili z útoku syrskou vládu. Damašek tvrdí, že se zbavil všech chemických zbraní v roce 2013.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.