Německá kancléřka Angela Merkelová řekla davu v Berlíně, že německý úspěch závisí na tom, jak úspěšně se bude řídit imigrace a integrace, reportují místní zprávy.

Kancléřka mluvila s mladými lidmi z imigrantského prostředí, kde si připomněli 70. výročí přijetí německé ústavy, Merkelová uvedla, že „ekonomická a sociální životaschopnost naší země“ závisí na úspěšném zvládnutí těchto výzev v zemi.

Dav se sešel v rámci iniciativy „Go Your Own Way“, programu německé imigrační nadace (DSI), která podporuje integraci mladých lidí z imigračního prostředí na německý trh práce.

Během projevu Merkelová připomněla publiku, že 19 milionů Němců – necelá čtvrtina z celkového počtu 83 milionů obyvatel – má přistěhovalecké zázemí.

[wp_ad_camp_2]

 

Jedním z hlavních rysů německé ústavy je způsob, jakým podporuje integraci a rozmanitost a zároveň zajišťujeme, aby tyto procesy dodržovaly základní německé hodnoty.

S odkazem na nedávný příliv migrantů, zejména ze zemí Blízkého východu, jako je Sýrie a Irák, Merkelová uvedla, že i když byly a budou i nadále potíže, představuje to pokračující změny, ke kterým došlo od doby, kdy se země vynořila z popela po skončení druhé světové války.

„To jsme pochopili. (I nadále chápeme), jak přistěhovalectví mění naši zemi a jak bude i nadále měnit naši zemi,“ řekla.

„Pochopili jsme se, že naše země musí být zemí přistěhovalectví a integrace.“

zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.