Portál Tiscali priniesol správu, ktorá naše médiá akosi obišla. Podľa nej nemecká kancelárka Angela Merkelová priznala, že neexistuje dohoda o prijímaní migrantov, ktorú slávnostne ohlasovala koncom minulého týždňa.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Merkelová ľutuje, že ohľadom prísľubu Česka a Maďarska dohodnúť sa na prijímanie migrantov z Nemecka došlo k nedorozumeniu. Krajiny v sobotu popreli, že by niečo také prisľúbili. Vedenie Kresťanskodemokratickej únie (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a partnerskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) ministra vnútra Horsta Seehofera v nedeľu riešili budúci vývoj migračnej politiky. Seehofer na schôdzke vedenia CSU podrobil najnovšie kroky Merkelovej ostrej kritike.

Minister vnútra podľa DPA odmietal kancelárkin návrh, aby žiadatelia o azyl zaregistrovaní v iných členských krajinách EÚ boli v Nemecku umiestňovaní do špeciálnych centier, v ktorých by prešli zrýchleným konaním a z ktorých by sa nesmeli vzďaľovať.

Agentúra DPA tiež informovala o liste, ktorý Merkelová po európskom summite poslala koaličným partnerom. V liste sa okrem iného uvádza, že Merkelová získala od 14 krajín, vrátane Českej republiky, Maďarska a Poľska, prísľub dohody o urýchlenom vrátenia migrantov z Nemecka do toho štátu Európskej únie, kde boli zaregistrovaní.

Český premiér Andrej Babiš však uviedol, že žiadne rokovania s Nemeckom sa v tejto veci nekonalo a že česká vláda by sa k takejto dohode nepripojila. Tiež hovorca maďarskej a poľskej vlády popreli, že by ich krajiny dosiahli dohody s Nemeckom ohľadom vrátenia migrantov.

Medzi 14 krajinami uvedenými v správe DPA nefigurovalo Slovensko. Slovenský štátny tajomník Ivan Korčok uviedol, že Merkelová sa Slovenskom ohľadom dohody o urýchlenom vrátení migrantov nekonala. „Kancelárka Merkelová sa logicky obrátila na tie krajiny, z ktorých migranti do Nemecka prichádzajú, to je celé,“ povedal Korčok „Keďže zo Slovenska do Nemecka migranti neprichádzajú, logicky sa na nás kancelárka nemohla obrátiť,“ dodal.

Merkelová v nedeľu uviedla, že ľutuje, či ohľadom prísľubu Česka a Maďarska dohodnúť sa na prijímanie migrantov z Nemecka došlo k nedorozumeniu. „Vôbec nič sme nedojednali, ide o rozhovory, ktoré by sa mohli konať,“ vyhlásila.

Seehofer presadzoval, aby migranti, ktorí už boli zaregistrovaní v inej členskej krajine EÚ, boli vrátení priamo z nemeckých hraníc. Kancelárka taký jednostranný postup odmieta, ak v rámci EÚ nebudú existovať príslušnej dohody.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nakoniec sa v priebehu včerajšieho dňa Seehofer a Merkelová dohodli.

Kompromis vyhovuje viac Merkelovej, ktorá získala čas. Podľa dohody zriadi Bavorsko na hraniciach s Rakúskom špeciálne tranzitné zóny.  Z nich budú vracaní migranti registrovaní inde v Európskej únii. V týchto uzavretých centrách v Bavorsku by mali byť umiestnení žiadatelia o azyl, ktorých dokumenty by mali byť posudzované v zrýchlenom konaní. Utečenci by tranzitné zóny až do ukončenia konania nesmeli opustiť.

Ďalšie podrobnosti nie sú uvedené.

Kto je to Merkelová?

Posledné, doslova drzé, klamstvo ukazuje, že nemecká kancelárka je geniálny populista, ktorá sa dokonale naučila hrať európsku hru.

Treba si pripomenúť, čo svojho času povedal Jean Claude Juncker o európskych rozhodnutiach.

O niečom rozhodneme a potom to necháme chvíľu odležať,“ povedal. Potom sa vyčkáva, kto na bruselský nápad zareaguje. „Ak sa nikto neozve, čo sa obvykle nestáva, pretože málokto rozumie tomu, o čom tu rozhodujeme, pokračujeme ďalej, až už nie je cesty späť.

Angela Mekelová je to isté, len v nemeckom vydaní. Niečo povie, skúma reakciu a keď sa nič nestane, ide ďalej. Keď narazí na odpor, stiahne sa a po čase príde s tým istým návrhom, len prebaleným do iného papiera.

Ešte v roku 2010 tvrdila, že multikulturalizmus zlyhal. Vyzeralo to ako priznanie racionálnej političky, ktorá obhajuje záujmy svojho národa a komentuje, čo je v jeho neprospech. Avšak neskôr nastáva obrat.

V roku 2013 sa prišlo na to, že Merkelová bola tajnými službami USA odpočúvaná od roku 2002. Zdá sa, že došlo k zlomu a odvtedy sa Merkelová dostáva na úplne iný vektor. Ako keby sa rozhodla pre inú politiku, s iným smerovaním a dynamikou.

V skutočnosti sa dnes zdá, že jej zámerom je zmeniť nemeckú spoločnosť. Je to niečo ako nacistická ideológia čistej rasy naopak.  V skutočnosti je zámerom progresivistov, rovnako ako u nacistov, vytvoriť takisto jeden typ človeka. Dokonale odtrhnutého od koreňov, premiešaného na rasovom aj náboženskom základe, ktorý bude dokonale integrovaný. Inými slovami úplne závislý od všemocného štátu.

To čo sa dialo postupne na základe ideí kultúrneho marxizmu, migračnou vlnou dostáva prudký impulz. Spoločnosť je násilím nútená akceptovať obrovské skupiny ľudí inej kultúry, s inými náboženskými koreňmi a inej rasy. Pôvodní obyvatelia sa dostávajú na vedľajšiu koľaj.

Pri hodnotení Merkelovej sa neustále zabúda na úlohu a možné plány, či ambície Nemecka. Pripomeňme si ešte raz jeden z dôvodov, prečo vzniklo NATO – držať Nemecko pod kontrolou. Je možné, že Nemecko s tisícročnou tradíciou neustálych výbojov a a kultúrou zameranou na nejaký druh expanzie sa navždy zmieri s podriadenou úlohou?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Obhajcovia Nemecka tvrdia, že agresívne Nemecko bolo pochované a už nikdy viac nepovstane. Skúsme však predpokladať, že nič z toho nie je zabudnuté, že väčšina ideí a snov o svetovládnej, alebo aspoň kontinentálnej nadvláde krajiny Teutónov naďalej tlie v podvedomí ľudí a nedá pokoj elite, ktorá Nemecku vládne.

Zdalo by sa, že to nemôže byť pravda. Nemecko prešlo tak intenzívnou denacifikáciou a vymývaním mozgov, že boli zadusené akékoľvek spomienky na doby nemeckej slávy. Je to však veľký omyl, zato je to súčasť starostlivo pestovanej propagandy. Žiadna denacifikácia totiž neprebehla. Aspoň nie tak, ako ju naše médiá opisujú. V minulom článku sme popísali, že do nemeckej politiky a štátnej správy až na pár stovák najkrikľavejších prípadov kontinuálne prešla celá nacistická spoločnosť

V Bavorsku v roku 1951 tvorili exnacisti 94 percent sudcov a žalobcov, 77 percent zamestnancov ministerstva financií a 60 percent úradníkov regionálneho ministerstva poľnohospodárstva. V roku 1952 bol každý tretí úradník ministerstva zahraničia v Bonne bývalý člen nacistickej strany. V novo utvorenej diplomatickej službe bolo 43 percenta diplomatov bývalí príslušníci SS a ďalších 17 percent slúžilo v Sicherheitsdienst alebo v gestape. Hans Globke, Adenauerov hlavný pobočník v 50. rokoch, bol zodpovedný za oficiálne komentáre k Hitlerovým norimberským rasovým zákonom z roku 1935. Šéf polície v Porýní-Falcku, Wilhelm Hauser, bol Obersturmführer zodpovedný za vojnové masakry v Bielorusku.

Predpokladajme teda, že Nemci sa poučili. Už vedia, že výboje pomocou armády v dnešnej informačnej a technologickej spoločnosti nemajú šancu. Ale sen o Štvrtej ríši stále pretrváva. Vhodnou metódou ako dosiahnuť ovládnutie celej Európy by sa mohla ukázať nová ideologická vlna kultúrneho marxizmu, ktorá tak výhodne presadzuje cesty a ciele ako stvorené pre naplnenie ideí pohrobkov Adolfa Hitlera.

Čo je lepšie ako dlhý pochod inštitúciami? Umožňuje to nebadane infiltrovať všetky krajiny Európskej Únie myšlienkami o konci národných štátov a likvidácii národov. A cieľ vytvorenia jednotného európskeho národa je ako vystrihnutý z koncepcií a prejavov Josepha Goebbelsa. Príliš sa nepripomína, že každý takýto celok musí mať vedenie a očividný vplyv Berlína na ekonomické, politické a kultúrne dianie v Európe sa podivuhodne prehliada.

Merkelová možno chcela robiť niečo iné, ale informácie, ktoré tajné služby USA za tie roky nazbierali demaskovali veľkú časť jej plánov. Nevieme, čo je za tým, ale je celkom dobre možné, že náhla podpora migrantov s tým súvisí

Skúsme ďalej predpokladať, že zjednotenie Nemecka malo svoj podtext, že jeho podhubím bola príprava na obnovenie geopolitickej role Nemecka. Je tu však veľké ALE. NATO je organizácia, ktorej cieľom je udržať Nemecko na uzde. Prvým krokom na svojej púti musí byť teda eliminácia Ameriky, aby nemohla Nemecko nástrojmi NATO potlačiť. Ako je to možné spraviť? Jednoducho – politici privedú Európu na pokraj chaosu, kde sa zničia všetky vnútropolitické a zahraničnopolitické vektory stability.

Preto bolo Nemecko najaktívnejšou krajinou pri rozbití vtedajšej Juhoslávie a vytvorenie ohniska napätia na Balkáne. Preto bolo Nemecko najhorlivejším pomocníkom USA na Majdane pri uvrhnutí krajiny do chaosu občianskej vojny. A nakoniec majstrovské dielo skladačky, ktorá zavŕši babylonskú vežu chaosu – pozvanie miliónov migrantov do Európy.

Výsledkom rozbitia všetkého, čo umožňovalo kontrolovať Nemecko, resp. všetkého, čo pripomínalo možné nebezpečenstvo, budú dva následky.

Chaos je nutné potlačiť. Preto bude zavedená Európska armáda a schválené drakonické totalitné zákony všetko pod kontrolou Bruselu plniaceho zámery Berlína. Tým sa efektívne vytvorí pokračovanie Nemeckej ríše.

NATO sa stane zbytočným, keďže „obranu“ a mocenské ciele bude vykonávať Európska armáda. Nemecko a možno aj Francúzsko vyvolajú roztržku s USA pod nejakou zámienkou a ukončia členstvo v NATO. Nové dobrodružstvo môže začať.

V tomto kontexte slová Angely Merkelovej „My to dokážeme“ (Wir schaffen das) znejú veľmi temne.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.