….jak jsem mnohokráte upozorňoval na nebezpečí supervulkánu v Yellowstones park, zlá předzvěst se vyplňuje. Je jenom otázkou času kdy všechno vybuchne. Posuďte sami. Může mít vliv i ohromný příval BOVISŮ!!!!!

09:54

Aktualizace 05.11.2015 21:54

Začalo to, čeho se báli vědci z celého světa – super vulkán v národním parku spojených státu Yellowstone praskl. Vulkanologové to nenazývají jinak, než začátek apokalypsy.

Neuvěřitelné, to čeho se vědci tak dlouho obávali, se událo během dvou týdnu. Vlastníci místního ranče v horách Bighorn během posledního lovu objevili obrovskou prasklinu v zemní kůře. Rozsah katastrofy je velmi nepříznivý: prasklina je více než 700 metrů dlouhá a 40 metrů široká. A to je jen špička ledovce, schopného zničit celý svět.

Ve skutečnosti super vulkány představují srovnatelné nebezpečí jako meteorit, před kterým zachraňoval Bruce Willis planetu ve filmu „Armagedon“.

Kromě okamžité škody způsobené erupcí, z nichž ty nejoptimističtější odhady znamenají smazání veškerého života ze severoamerického kontinentu, celé lidstvo by čekala dlouhodobá nukleární zima způsobena obrovským uvolnění popela do stratosféry Země. I to už se stalo ne jednou. Na naší planetě s opakovanou periodičností dochází k dobám ledovým, z nichž většina přichází právě po výbuchu supervulkánu. Ale je tu plán pro zachování života…

Vědci v posledním desetiletí tuhle událost očekávali. Doktor Jean Philippe Perrillat z Národního centra pro vědecký výzkum ve Francii ještě na počátku tohoto tisíciletí provedl zkoušky a studii magmatu v Yellowstone, a poté dospěl k závěru, že sopečná činnost bude pokračovat v příštích deseti letech. A teď nadešel čas, smutné, ovšem během těch deseti let se na něčem pracovalo… V souvislosti s těmito studiemi byl vypracován plán „Renaissance“, který zahrnuje zachování života na Zemi. V rámci tohoto plánu v zvláště chráněných skladovacích zařízeních byly uchovány DNA všech žijících druhů živočichů a rostlin na naší planetě, a také jejich žijící zástupci. Dále také byly vybudovány speciální bunkry. Všechny podrobnosti plánu se uchovávají v naprostém tajemství, aby se zabránilo všeobecné panice.

Jinými slovy, vědci a politici rozhodli, že pokud je většina lidí odsouzených k zániku, je nutné zachovat alespoň některé „vyvolené“ lidí, a zástupce zvířat a rostlin. To vše aby bylo možné zase obnovit Zemi po uplynutí nukleární zimy.

I na tom všem je kapka pozitiva, v tomto případě je to fakt, že vědci nikdy neměli tu možnost osobně pozorovat chování vybuchujícího supervulkánu. A proto si nejsou ani na 100% jistí, kolik času bude potřeba k přechodu do aktivní fáze erupce, stejně jako si nejsou jistí ani tím, k jakým následkům to může vést. Takže naděje, která pomohla lidstvu přežít ty nejtěžší časy, pořád přežívá v naších srdcích dodnes. Nezbývá, než doufat, že k tomuto scénáři nedojde.

Dodán překlad od: Jevhenij Grek

 

Celý článek v ruštině si můžete s překladačem přečíst ZDE.

O Bovisech najdete článek ZDE.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.