Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších bojových sérií v herním světě. Zaměřím se v tomto případě pouze na filmy ohledně tohoto fenoménu. V prvním filmu Mortal Kombat (1995) přijdou na Zemi tajemní bojovníci v čele s čarodějem Shang Tsung z jiné dimenze a vyzývají lidstvo na souboj o lidský svět.

Tito tajemní bojovníci jsou zprostředkovatelé mezi naším světem a světem démonického Shao Kahna. Jsou symbolicky něco jako tajná elitní společnost nebo prostředníci, kteří komunikují s démony z jiného světa.

Několik lidských bojovníků v čele s mystickým bohem Raidenem se vydá do jiné dimenze bojovat o Zemi. Souboje se odehrávají zejména ve věži, která připomíná známou babylonskou věž, a později i v království, které si Shao Kahn násilně přisvojil.

Je zde možné vidět plazí sochy. Jedna z postav se jmenuje Reptile (‘plaz’ či ‘had’).
Shang Tsung se snaží dostat náš svět pod nadvládu špatného Shao Kahna. Hlavním logem filmu je drak, symbol archontů.

Bojovník Reptile z filmu Mortal Kombat, který se přeměňuje na plaza.

Takže v prvním Mortal Kombat je ukázáno, jak se uctívači plazů a démonické bytosti snaží ovládnout náš svět prostřednictvím soubojů.

Ve druhém filmu Mortal Kombat: Vyhlazení (1997) Shao Kahn poruší pravidla a snaží se spojit náš svět s jeho světem. Dochází k ničivým následkům na Zemi. Nakonec se ukáže, že Shao Kahn se přeměňuje na plazovitou hydru (reprezentuje plazí archonty) a bůh Raiden je jeho bratr. Tito bratři mezi sebou vedou boj na život a na smrt. To symbolizuje souboje mezi archonty navzájem. Avšak celkový příběh série Mortal Kombat je ještě iluminátštější a zamotanější.

 

Pokračování článku: Archonti 4. díl: Pravda skrytá ve filmech

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.