V Japonsku jsou opět o krok napřed. Jako první země zde budou jezdit autobusy, které nebudou potřebovat řidiče. Do Japonska by se měly dostat již v roce 2019. Nesou název Baidu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Automobil, který bude rozhodovat za řidiče a s možností autopilota už existuje, proč tedy neučinit něco podobného také s městskou hromadnou dopravou? Samozřejmě to má i negativní efekt, kterým je následné propouštění řidičů autobusu a následné vymizení této profese. Autobusy s novou technologií jsou pojmenovány Baidu.

Dle informací z Bloomberg, by se samořídící autobusy Baidu mohly dostat do Japonska počátkem roku 2019. Nicméně do čínských měst by se autobusy měly zařadit do běžného provozu ještě dříve. Technologická společnost na své každoroční konferenci prohlásila, že se zvýšila výroba. V Japonsku bude ve spolupráci s SB Drive, autonomní dceřinnou společností Softbank z veřejném sektoru.

Baidu, spolupracuje s čínským autobusovým výrobcem King Long na stavbě autobusů Apolong. Těch je již vyrobeno na 100 kusů. V jedno autobusu může sedět až 14 cestujících. U běžných autobusů jsme zvyklí ještě na řidiče a volant, jenže v tomto případě budou chybět. Apolong přichází s autonomními jízdními schopnostmi úrovně 4, které nevyžadují řidiče v určité zeměpisné oblasti – podle National Safety Traffic Safety Administration (NHTSA).

Společnost také oznámila aktualizaci své vlastní platformy, nazývané Apollo. K těmto aktualizacím patří rozpoznávání obličeje, které by například detekovalo unaveného řidiče a umožnilo by mu parkování v parkovacích místech. Společnost také oznámila, že Baidu plánuje v souladu s tiskovou zprávou společnosti Intel integrovat bezpečnostní model. Stejně jako kamery a software pro počítačové vidění od společnosti Mobileye, dceřiné společnosti společnosti Intel.

Zdá se, že z našich měst postupně vymyzí i často proklínané, klasické MHD. O tom, že by řidič zastavil a nechal nás nastoupit, když doběhneme pozdě, si budeme moci nechat jen zdát. Žádný řidič tam totiž nebude.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.