Nezasahuji do žádných diskusí a nic nevysvětluju, protože vše bývá řečeno v příspěvcích samotných, takže ať si vše každý přebere po svém. Nemám důvod nadávat svým odpůrcům, protože jsem vděčný za to, že žijeme v době, kdy odpůrci kohokoliv mohou zatím svobodně své příspěvky psát. Kroutím sice hlavou nad tím, jak se obě strany, zastánci i odpůrci mých názorů, nenávidí a titulují, ale na druhou stranu je to ukázka toho, jak na tom jako národ jsme. Nikdo nepřináší argumenty, ale o to hlasitěji křičí s mylnou představou, že ten, kdo křičí, musí mít pravdu.

Ve své práci se zabývám jenom konflikty s finančními úřady a případně žalobami na postup finanční správy. Je to oblast, o které 99 % diskutujících neví nic. Je pravdou, že se ke mně dostanou jenom ty nejhorší případy, ovšem druhou pravdou je, že ty nejhorší případy naprosto zrůdné likvidace slušných a kvalitních firem rostou geometrickou řadou. To není o EET a kontrolním hlášení, ale o vymyšlených kauzách s účelovými argumenty, které vedou k tomu, že stát vybírá za podvodníky peníze od slušných firem, které doposud zaplatily na daních od svého vzniku miliardy. A o tom, se vší úctou ke všem diskutujícím, nemůžete mít nikdo ani páru.

Naštěstí zatím fungují správní soudy tak, že se, pokud jste opravdu nevinní a žaloba je dobře připravena, dočkáte spravedlnosti. Ale je otázkou času, kdy i soudy podlehnou společenskému tlaku, který byl uměle vytvořen. Ty neoprávněně vybrané daně nepřinesou žádnému občanovi ani korunu navíc, takže nerozumím tomu, jak tato společenská objednávka vznikla. Proč píši o Andreji Babišovi? Protože on dal pokyn finanční správě k tomu, aby si ruce klidně ušpinila krví a nebrala ohledy na nikoho. Přitom je to právě on, který nejvíce vždycky podváděl, patřil k nejhoršímu podsvětí a sám zkorumpoval všechny vlády. On je ten, který je uplácel. Často si lidé berou do úst Kalouska, ale neznají žádnou kauzu, na které by se Kalousek podílel. Já ji taky neznám. Pro mě je Kalousek mrtvé strašidlo.

Ale u Babiše máme kauzy Čapí hnízdo, dluhopisy, řepku a biopaliva první generace, které nikdo nechce, kauzu Profrost, podivné ovládnutí Agrofertu a odstavení původního vlastníka společnosti Petrimex, podivný nákup Lovochemie, podivný nákup akcií Agroferu od Spolany Neratovice, korupci Agrotecu v kauze Česká pošta, střet zájmů Faltýnka a jeho trestní stíhání v kauze Česká pošta, podivné převzetí podniku Kostelecké uzeniny, sebevražda majitele společnosti U Rytířů po prodeji této společnosti nastrčené kyperské firmě vlastněné Agrofertem, a mohl bych psát dál, určitě jsem na něco zapomněl. Tyhle věci by neměly veřejný rozměr, kdyby se netýkaly člověka, který všem slibuje, jak udělá pořádek. A tady je třeba připomenout prvotní rozměr všech těchto kauz a to je otázka morálky. A to nikdo nemůže popřít, že v případě Andreje Babiše jde morálka úplně stranou. To si zatraceně dobře všichni jeho příznivci uvědomují, proto pořád poukazují na to, že tamti to dělali taky a tehdy nikdo neříkal nic. Ale to pořád neomlouvá nikoho, že když to dělali ti předtím, že to je i teď správné. Nebylo to nikdy správné a nikdo je za to neomlouvá.

Je trestuhodné cokoliv, co je špatné, ať to dělá Babiš nebo jeho předchůdci. Jenomže předchůdci Babiše byli posláni do minulosti ve volbách, právě pro jejich způsob chápání vlády nad tímto státem, takže nechápu, proč by někdo, kdo dělá to samé, měl být opěvován? Navíc Andrej Babiš korumpuje transparentně, takže si všichni myslí, že když o tom víme, je vše čisté. Mí synové mi řekli: „Tatínku, jsem tak na tebe pyšní za to, co děláš.“ Své děti učím respektu k druhým a vysvětluji jim, že ne všichni špatné věci, které se dnes dějí, schvalují, ale jak se na naši společnost musejí dívat ostatní děti? Musíme jim připadat jako lidé z jiného světa. Pokud mají zdravý rozum, nemají šanci pochopit, co se v tomto státě děje…

Zdroj: 1

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.