V každém člověku sídlí čtyři základní prvky: oheň, voda, vzduch a země. Každý z těchto prvků hraje velmi důležitou roli při utváření našeho interiéru (mysli – smyslů) a exteriéru (struktura těla).
Podle alchymistů, kteří jsou už po celá staletí zaměřeni na zachování dávných tajemství, jsme všichni stvořeni ze stejných prvků. Existuje však prvek (nebo prvky), který je pro nás dominantnější a má vliv na náš vzhled, zdraví i osud.

[wp_ad_camp_2]

Přirozená barva vlasů je považována za velmi důležitou při definování dominantního prvku u každého člověka. Existuje sice obrovská spousta různých odstínů, ale v podstatě se dělí do základních pěti barev: Blond, Hnědá, Zrzavá (červená), Černá a samozřejmě i Šedá (nebo bílá).

Blond odpovídá prvku vzduchu, Hnědá prvku Země, Zrzavá prvku ohně, Černá prvku vody a Šedá ultimárnímu prvku Ducha.

[wp_ad_camp_2]

Blond: Vzduch
Kdysi se o blonďatých lidech věřilo, že pocházejí ze světa víl. Dominantní prvek vzduchu jim žehná vynikajícími komunikačními schopnostmi. Věří se, že umí ostatní okouzlit barvou jejich vlasů, a tím snadno rozšiřovat své sociální kruhy.
Trpí na časté změny nálad a někdy jsou ztraceni ve svém vnitřním magickém světě, ve kterém se mohou schovávat před vnějším světem.
Pokud jsou k něčemu silně motivováni, jsou extrémně disciplinovaní, svou moc ovládají velmi efektivním způsobem a díky tomu dokážou podat velmi kvalitní výsledky.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Barva vlasů a jejich spojení s živly přírody: Který je ten váš?

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.