Belgičtí občané ve městě Dormaal jsou zděšeni kvůli tajnému otevření nového azylového střediska, které bude podle místních médií naplněno „mladými muži“.

Znepokojení obyvatelé tvrdí, že o novém středisku dostali jen velmi málo informací a podle plánu má ubytovat asi 130 migrantů.

„Všichni tady slyšíme zvěsti, ale neexistuje žádná řádná komunikace. Je jasné, že tito lidé chtějí zřídit takové azylové středisko, aniž by informovali místní obyvatelstvo,“ řekl občan deníku Het Laatste Nieuws.

[wp_ad_camp_2]

 

„Odvážíme se nechat naše děti venku? Bude zde více vloupání? Budou naše domy klesat na hodnotě? Existuje tolik otázek, na které dnes nedokážeme odpovědět. Kdyby to mělo být o péči o rodiny, dobře, ale téměř všichni jsou mladí muži“.

Fedasil, federální agentura pro ubytovávání žadatelů o azyl, údajně podepsala 18měsíční pronájem bývalého pečovatelského domu, ale občané tvrdí, že o těchto plánech nedostali žádné informace.

„V této situaci jsem trochu ve spěchu a neptáme se na to,“ řekl starosta Boudewijn Herbots. „Je to dohoda mezi společností Anima Care a federální vládou a jako město se do toho nezapojujeme.“

„Uvědomujeme si, že o lidi na útěku je třeba se postarat slušným způsobem, ale na druhou stranu je třeba vzít v úvahu také místní komunitu.“

Jiná obec v Bruselu nedávno zavedla „obecný zákaz alkoholu“ v reakci na nárůst násilí a chaosu páchaného opilými migranty v této oblasti.

[wp_ad_camp_2]

Nelegální „tranzitní migranti“, kteří se hromadili na rušné tranzitní stanici Brusel-Sever a v nedalekém Maximilianském parku, zde zaplavují nedaleké sousedství v bruselské čtvrti Schaarbeek a často zde útočí na sebe, na místní obyvatele a policii.

„Někdy migranti šli do nočních obchodů v Brabantsku a Aarschotstraatu, aby nakoupili alkohol, který konzumují ve skupině,“ říká SCEPTR. „Pravidelně zde máme skupiny 10 až 15 mužů, kteří způsobují nepříjemnosti a jednají pod vlivem alkoholu agresivně vůči policii.“

Při několika příležitostech zde vypukly těžké boje s noži a zbraněmi používané v některých šarvátkách.

Překlad: svobodnenoviny

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.