(Na snímke Pina Piciernová pri kritike štátov, ktoré neratifikovali Istanbulský dohovor.)

Národná rada vo štvrtok opätovne vyjadrila nesúhlas s tým, aby SR bola prostredníctvom rozhodnutí a opatrení EÚ viazaná Istanbulským dohovorom. V rovnaký deň sa tento dohovor dostal na pretras aj v Európskom parlamente. Ozbvlášť pozoruhodné je vystúpenie talianskej europoslankyne a feministky Piny Piciernovej za Progresívnu alianciu socialistov.

 

[wp_ad_camp_2]

Svoj nesúhlas s prijatím Istanbulského dohovoru vyjadril aj europoslanec Milan Uhrík. Europoslanec hovorí o nehoráznosti v prípade bruselských liberálnych politikov, ktorí chcú Slovensku nanútiť „pro-genderový Istanbulský dohovor“, a to napriek tomu, že ho v NR SR zamietli ústavnou väčšinou.

Uhrík v príspevku zverejnil aj vystúpenie jednej z europolitičiek, ktorá zo správ o odmietnutí tohoto dohovoru doslova „besnie“ a jeho neschválenie považuje za neakceptovateľné. „Sú tu krajiny, ktoré stále neratifikovali tento dohovor: Bulharsko, Česká republika, Lotyšsko, Litva, Slovensko, Spojené kráľovstvo. To je hanba!,“ vyhlásila europoslankyňa Pina Picierno.

Podľa Uhríka však problém Istanbulského dohovoru nie je v tom, že sa snaží bojovať proti násiliu na ženách, pretože všetky formy násilia uvedené v dohovore sú na Slovensku už dávno trestnými činmi. „Problém tohto dohovoru je v tom, že žena v ňom nie je definovaná biologicky, ale genderovo – ako spoločensky vytvorená rola. Čiže za ženy by museli byť oficiálne považovaní už aj transvestiti. To nikdy nedovolíme,“ dodal na záver.

 

[wp_ad_camp_2]

Hrnko: Jeden musel žasnúť

K téme Istanbulského dohovoru sa vyjadril aj poslanec Anton Hrnko v príspevku na sociálnej sieti, ktorým reagoval na včerajšiu diskusiu v parlamente.

Píše, že jeden musel žasnúť, ako úprimne hovorili predstavitelia dnešnej opozície, že odmietajú tradičné hodnoty slovenského národa, akými sú národná kultúra, národné zvyky, náboženské a kultúrne tradície, a prihlasujú sa k modernej Európe.

Hrnko v príspevku tiež zhrnul, ako by asi vyzerala moderná Európa v ponímaní opozičných politikov, podľa ich vyjadrení:

„Akceptácia všetkých zvrátených neoliberálnych koncepcií, rozvracajúcich všetko to, čo náš národ za storočia na tomto území vytvoril. Zničenie slovenskej osobitosti v rámci európskych národných spoločenstiev. Zaplavenie územia Slovenska cudzími imigrantmi, ktorí nebudú musieť rešpektovať naše tradície, naše náboženstvo, našu kultúru a nakoniec odovzdanie našej suverenity v úplnosti nadnárodným inštitúciám, aby náhodou slovenský konzervativizmus nemohol brániť krajším zajtrajškom Európy bez národov, bez kresťanstva, bez jej krásy a osobitosti, ktoré ju robia Európou. Ich ideálom je masa beztvarých a nerebelujúcich typov ľudí-strojov, presne ako to napísal Aldous Huxley cca pred 90 rokmi v Prekrásnom novom svete.“ 

 

[wp_ad_camp_2]

Slováci si podľa neho preto pri budúcich voľbách budú musieť položiť základnú otázku, či chcú prežiť ako „osobitý národ, alebo zveriť svoje osudy do rúk sociálnych inžinierov, ktorí by radi z nás urobili prívesky strojov na zisky medzinárodných ziskožravcov“ .

V závere dodal, že SNS sa nemôže stotožniť so zámermi sociálnych deviantov, pre ktorých sú viac drogy, rôzne patologické formy správania, likvidácia národnej kultúry a likvidácia kresťanských princípov nášho národného bytia.  „Nedajme sa opiť rožkom slušnosti. Za týmto rožkom sa skrýva vlk v barančom rúchu!“

Zdroj: HS

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.