Vyhledávání

Archiv

Související zprávy

  • Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí
    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

  • Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři
    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

  • Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí
    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

  • Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici
    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

Bez zvýšení dluhového stropu USA 1. června vyhlásí platební neschopnost; Biden svolává lídry Kongresu

Americký prezident Joe Biden v pondělí svolal na příští týden do Bílého domu čtyři nejvyšší představitele Kongresu poté, co ministerstvo financí varovalo, že vládě může do června chybět hotovost na zaplacení účtů.

Ministryně financí Janet Yellenová v dopise Kongresu uvedla, že bez zásahu Kongresu nebude úřad pravděpodobně schopen splnit všechny platební závazky americké vlády „potenciálně již 1. června“.

Tento odhad zvýšil riziko, že Spojené státy směřují k bezprecedentnímu selhání, které by otřáslo světovou ekonomikou, a dodal novou naléhavost politickým kalkulacím ve Washingtonu, kde se demokraté a republikáni připravovali na několikaměsíční patovou situaci.

Biden zavolal republikánskému předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu do Jeruzaléma, kde je na diplomatické cestě, aby ho pozval na schůzku do Bílého domu 9. května. Oba lídři si k jednání o této otázce nesedli od února.

Biden rovněž pozval vůdce demokratů ve Sněmovně reprezentantů Hakeema Jeffriese, vůdce senátní většiny Chucka Schumera a vůdce republikánů Mitche McConnella. McConnell, jehož březnový pád na několik týdnů vyřadil z činnosti, uvedl, že dnes s Bidenem vedli „dobrý rozhovor“, a dodal: „Jsem si jistý, že spolu ještě budeme mluvit.“

Republikáni ve Sněmovně reprezentantů minulý týden schválili návrh zákona na zvýšení dluhového limitu, který obsahuje výrazné škrty ve výdajích od zdravotní péče pro chudé až po letové dispečery, což Senát ovládaný demokraty a Biden podle svých slov neschválí.

Biden vytrvale tvrdí, že nebude jednat o zvýšení dluhového stropu, ale o rozpočtových škrtech bude jednat až po schválení nového limitu. Kongres často spojuje zvýšení dluhového stropu s jinými rozpočtovými a výdajovými opatřeními.

Zástupce Bílého domu uvedl, že Biden, který dříve prohlásil, že se s McCarthym vůbec nesejde, aby s ním diskutoval o dluhovém limitu, 9. května „zdůrazní, že Kongres musí přijmout opatření, aby se zabránilo platební neschopnosti bez jakýchkoli podmínek“.

Nové potenciální „datum X“, které zohledňuje dubnové platby daní, se v podstatě nezměnilo oproti předchozímu odhadu z ledna, podle něhož by vládě mohly chybět peníze kolem 5. června. Yellenová však přidala určitý prostor pro manévrování a poznamenala, že federální příjmy a výdaje jsou „ze své podstaty proměnlivé“. Skutečné datum, kdy ministerstvo financí vyčerpá mimořádná opatření, „může být o řadu týdnů později, než jsou tyto odhady“, napsala.

Poté, co 19. ledna dosáhla limitu 31,4 bilionu dolarů, Yellenová již dříve sdělila Kongresu, že ministerstvo financí bude udržovat splátky dluhu, federálních dávek a provádět další výdaje pomocí mimořádných opatření v oblasti řízení hotovosti. Jedním z takových kroků je pozastavení prodeje cenných papírů, které státní a místní vlády používají k dočasnému držení hotovosti.

V roce 2011 přivedl podobný boj o dluhový strop zemi na pokraj platební neschopnosti a vyvolal snížení nejvyššího úvěrového ratingu země. Tentokrát mohou být jednání ještě obtížnější, říkají pamětníci sporu z roku 2011.

Více na: Reuters

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
48 Komentářů
Quark66
Quark66
11.5.2023 01:39

Dobrý den všem vůkol! Benkovně-elektronická anomálie. Dovolte mi miniesej/epopej na téma EMP[1]: Dnes (10.5.2000023) jsem cestoval do zaměstnání. Ráno, ihned po astromonickém rozbřesku v 5:43 tankuji na pumpě v Berouně (Středočeský kraj), platím platební kartou Výsa. Chce to po mne 490 korun českých… Neváhaje nesmlouvavě přiložím kartu a díky elmag. záření si platební karta porozuměla s termínalem a oukej. Bez pinu, ni dalších mimosmyslových identifikací vyžadováno jest. Pumpařka se usmála (jako vždy) a jedeme dál. Na vlakovém nádraží okresního města Beroun platím jízdenku typu PID[2] až do práce, celkem brutto 80,- Korun. Je 5:58 a platební terminál vyzve k zaplacení částky výše zmíněné. Paní čeká, hlídaje již vytištěnou jíznenku mezi čerstvě (a poměrně vkusně a různobarevně) nalakovanými nehty. Terminál čeká. Po minutě chce PIN k mé kartě. (co to jako má bejt za bjekárnu? [3]) Chápu, jde o bezpečnost. Platba za půllitr (pumpa) je oukej, ale osmdesát káčé.. podezřelé. Dám PIN. Transaxe proběhla úspěšně, hlásí terminál. Mám jíznednu . Čekám na peróně[4] a hle, 6:08 A.M. přijede kýžený cug. Zastaví a cestující se jako frustrovaný hmyzí dav vrhá k jednotlivým dveřím vagónů[5]. Vlak stojí a dveře se dobrých padesát vteřin se neotevírají. Pak ejhle, je možné tlačítkem „open“ dveře všech vozů otevřít. Najednou se dveře otevřou, horliví cestující i se mnou nastupují[6]. Tyto EMP náhodné koincidence a divy jsem fakt nikdy nezažil. [1] EMP, EletroMagnetic Pulse, elektromagnetický pulz. N2co jako když zapnete vysavač a sousedovi blikne v televizi, nebo spadne ukr dron… [2] PID, Pražská integrovaná… Číst vice »

Jindra
Jindra
10.5.2023 12:21

! Skvělý projev pana prezidenta Putina 9.5. 2023 !

od 5.min., předtím přivítání

http://www.youtube.com/watch?v=xhIDRDymeKM

=================

! MAZUREK O VLÁDE: ZA KRITIKU DO BASY? STE NORMÁLNI?

(Odvážný a schopný, mladý slovenský poslanec)

http://www.youtube.com/watch?v=1Qo5lVhqhpY

jarca
jarca
9.5.2023 16:37

vitacrha – díky, víťo, za tvá krásná a povzbudivá slova.
Ještěže tě tu máme….

tara
tara
9.5.2023 11:18

vitacrha: chci vyjádřit naprostý souhlas s tvým obsahem příspěvku. Stejně tak naprostý souhlas s komentem 1612 a mirkem2. Je to tak, buď nejsou lidi probuzení ve své podstatě a nebo jejich probuzení není dostatečně pevné. Jak můžu jako pevně probuzený a vědoucí člověk stále věnovat pozornost různým zprávám o všech dalších a dalších šílených plánech všech těch bezmozků? Proč věnovat pozornost na různé odkazy na to, co chystají atd.? Pak jen k tomu dodat nějaký rozčilený komentář. Prosím, nechci to odsuzovat a kritizovat, ale není jednodušší to buď úplně pustit ze zorného pole pozornosti a nebo se tomu jen sarkasticky zasmát? Ani netušíte, jak si tím snižujete ony potřebné vibrace a nejen sobě, ale i těm, kteří to čtou a otevírají přílohy. Zkuste se, prosím, nad tím zamyslet. Chápu, že to je myšleno dobře. Ale je to zbytečné. Ano, určitý přehled mít musíme, ale musíme se naučit i s tím v praxi zacházet. Nechci dělat chytrou, ale mluvím jen z vlastní zkušenosti. Co jsou jen 5min. zprávy nevím už 3. rokem. Stačí mi přehled jen když otevřu pc a vidím ty titulky… a mám přehled úplně. Většinou dostanu záchvat smíchu a nebo mi ulítně nějaké to peprné slovo. Tím jsem s veškerým přehledem o děním hotova. Moje duše ví, kde je její místo a rozhodně se z něho nenechá vyhodit. Je to opravdu jednoduché. Jsem roky v naprostém vnitřním klidu a byla jsem i v době pandemické. Vím kolika lidem kolem mě to nešlo na rozum a já se je snažila uklidňovat. Je pravda, že většinou jsem byla a stále… Číst vice »

monni
monni
9.5.2023 08:02

vitacrha – ano je to pravda, děje se toho opravdu hodně. Přiznávám, že my, kdo se trochu více orientujeme v angličtině, máme výhodu. Brouzdáme po zahraničních webech a tak jsme i více informovaní.

Přečetla jsem si zprávu od Fulforda, kterou nám poslala Terezka a je vidět, že věci jsou v pohybu. Očekávám, že pokud opravdu nastane situace, kdy v USA bude vyhlášená platební neschopnost, pocítí to naprosto všichni a doufám, že konečně i my tady doma.

mirek 2
mirek 2
9.5.2023 07:57

vitacrha 8.5.2023 v 20:53
viťo díky, že jsi napsal to, co jsi napsal. Čím jsme blíže konci, tím vice jich odpadá. tomáš to predikoval přesně.,, Konec časů nebude pro všechny“. Každý si může vybrat, je to každého svobodná vůle. Víra v sebe je vírou stvoření. Kdo nevěří v sebe, nevěří ve stvoření. Všichni jsme jedno !!! Hezký slunečný den m.

l612
l612
9.5.2023 07:27

vitacrha, úplne s tebou súhlasím a to, že niekto „tu na tadesco“ ešte pochybuje sa dá zhrnúť takto:
– buď sa neprebudil
– alebo si neustále znižuje svoje vibrácie.

Vari prestávate veriť ????? Teraz , keď je všetko na konci ????
Len slepý nevidí, čo sa vôkol deje.